Çözüldü Açıklamaya Resim ve Metin Ekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsinanarat

Normal Üye

Buradaki konumuza ait kod il eilgili olarak hücrelerde manuel olarak F2 enter yaptığımızda resim ve isim geliyor,
fontunu ve rengini de istediğimiz gibi yaptık. @Ömer BARAN hocama çok teşekkür ediyorum.

Kod yardımı ile belirlediğimiz alanda F2 enter yaptırdığımda manuel olarak F2 enter yaptığım gibi açıklamaya bilgi gelmediğini gördüm, Kod ile bunu yapabilmek istiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. F2 enter yaptırılacak alan B2:AC77 olduğunu varsayalım.

Tekrar merhaba Sayın @tahsinanarat .
Keşke kullandığınız F2+ENTER makro kodunu ya da bu kodun içinde olduğu yeni bir örnek belge paylaşsaydınız.

F2 ENTER kodlarınız bir For....Next döngüsüyle çalışıyor diye tahmin ediyorum. Aşağıda tarif ettiğim şekilde bir deneyin isterseniz.
Döngünün içinde olacak şekilde, Sendkeys kod satırının altına denk gelecek şekilde,
önceki konu sayfasında verdiğim kod'un Intersect..... şekindeki satırı dışında kalan kısmını yapıştırın,
yapıştırdığınız bu kısımdaki Target ibarelerini Cells(satır no, sütun no) veya Range(sütun adı & satır numarası) şeklinde değiştirin.

Kod:
You must log in to view content
(10 satır)
Bulduğum bütün F2 enterları denedim, bir tek yukarıda belirttiğim kodda çalıştı, ancak biraç yavaş. Bu kod biraz hızlandırılabilirmi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
3