V

Çözüldü Kırkbeş sayfaya otomatik köprü kurmak

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan vurkan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

vurkan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar Merhaba Yaklaşık 46 sayfadan oluşan bir excel dosyam var. SONUC isimli sayfayı ana sayfa olarak kullanıyorum. Bu sayfadan başka 1971-2011 yılları arasındaki her bir yıl için bir sayfam var. İhtiyaç halinde bu yıllara gitmek için SONUÇ sayfasına sayfa adedi kadar düğme ekleyip köprü kurmayı düşündüm. Ancak ekteki dosyadan da anlaşılacağı üzere hem çok yer kapladı, hem de görüntü pek hoş olmadı. Bunun yerine açılır bir listeden yıl seçilerek veya gitmek istediğimiz yılı uygun bir hücreye yazıp enter yapılarak veya J sütununa gelen mesela 2000-2001 şeklindeki yazının ikinci bölümündeki 2001 yılı sayfasına A sütunundaki satıra gidecek bir çözüm arıyorum. Saygılar.

Ekli dosyalar

@Vurkan

-- Önce YIL sayfalarından herhangi birine bir ANASAYFA anlamına gelecek şekil/resim ekleyip,
bu şekle SONUC sayfası A1 hücresine KÖPRÜ oluşturun.
-- Sonra bu şekli kopyalayıp, diğer yıl sayfalarına yapıştırın.
-- Son olarak da, SONUC sayfasının kod bölümünde mevcut Worksheet_BeforeDoubleClick kodunu aşağıdaki gibi değiştirin.

Artık yıl sütunundaki dolu hücreye çift tıklamayla ilgili yıl sayfasına gidebilir, yıl sayfasına eklenen KÖPRÜ nesnesiyle de
SONUC sayfasına dönebilirsiniz.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)

.