S

Soru Sayfaya Bilgi aktar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sedat2161

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. ekte puantaj dosyasında bilgi sayfasındaki bilgileri puantaj sayfasına user formdaki buton ile aktarmam gerekiyor. Yardımcı olursanız çok memnun olurum. Not: sadece ı sutunu aktarılmayacak

Ekli dosyalar

• 10.xlsm
    10.xlsm
    86.9 KB · Görüntüleme: 2
Merhaba Sayın @sedat2161 .

-- Tüm personel bilgileri mi aktarılacak? Aktarma sonrasında da PUANTAJ sayfasında hücre değeri değişimine bağlı çalışan kodlar da
çalışıp, personel satırında ilgili gün hücrelerine C/P/İ/X dğerleri de mi yazılacak?
-- Userform kodlarında mevcut, S2.Cells(a, 3) = S1.Cells(i, 5) & " " & S1.Cells(i, 6) kod satırından amacınız nedir?
ADI SOYADInı tek hücrede birleştirmek mi istiyorsunuz?
-- Not: sadece ı sutunu aktarılmayacak şeklindeki açıklamanızı da sayfa adı vs net belirtip, nelerin aktarılacağı/aktarılmayacağı
hususunu detaylandırır mısınız?

Özetle; isteğinizle ilgili biraz detay bilgiye ihtiyaç var sanırım.
.

Merhaba Sayın @sedat2161 .

-- Tüm personel bilgileri mi aktarılacak? Aktarma sonrasında da PUANTAJ sayfasında hücre değeri değişimine bağlı çalışan kodlar da
çalışıp, personel satırında ilgili gün hücrelerine C/P/İ/X dğerleri de mi yazılacak?
-- Userform kodlarında mevcut, S2.Cells(a, 3) = S1.Cells(i, 5) & " " & S1.Cells(i, 6) kod satırından amacınız nedir?
ADI SOYADInı tek hücrede birleştirmek mi istiyorsunuz?
-- Not: sadece ı sutunu aktarılmayacak şeklindeki açıklamanızı da sayfa adı vs net belirtip, nelerin aktarılacağı/aktarılmayacağı
hususunu detaylandırır mısınız?

Özetle; isteğinizle ilgili biraz detay bilgiye ihtiyaç var sanırım.
.
Merhaba hocam
-Bilgi sayfasından: A3-H69 arası bilgiler Puantaj sayfasındaki A11-H77 arasına aktarılacak

-Bilgi sayfasından J3-L69 arası arası bilgiler Puantaj sayfasındaki AU11-AW77 arasına aktarılacak
-Userform daki kodlar ise kendim denedim istedim yapamadım. Onları dikkate almayın.
Hayırlı günler diliyorum.

Tekrar merhaba Sayın @sedat2161 .
-- PUANTAJ sayfasının kod bölümündeki Worksheet_Change kod blokunu aşağıdakiyle değiştirin.

CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(45 satır)
-- USERFORM'a ait kodardan, PUANTAJ_Click kodlarını da aşağıdakiyle değiştirin.
CSS:
(53 satır)

Tekrar merhaba Sayın @sedat2161 .
-- PUANTAJ sayfasının kod bölümündeki Worksheet_Change kod blokunu aşağıdakiyle değiştirin.
[Gizlenmiş içerik]
-- USERFORM
'a ait kodardan, PUANTAJ_Click kodlarını da aşağıdakiyle değiştirin.
[Gizlenmiş içerik]
Hayırlı günler Hocam.
-Yazdığınız kodları ilgili yerlere ekledim. Bilgi sayfasındaki J3-L3 aralığı Puantaj sayfasındaki AU11-AW77 aralığına aktarılmıyor.
- Bilgi sayfasındaki I sütununda bulunan cumarteside belirtilen saatleri K sütunundaki saat ile toplayıp puantaj sayfasındaki au sütununa aktarmamız gerekiyor.
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Ekli dosyalar

• 11.xlsm
    11.xlsm
    98.6 KB · Görüntüleme: 1
Sayın @sedat2161 .
-- PUANTAJ_Click kod blokunda aşağıdaki yeşil olan satırı ilgili yere eklerseniz;
BİLGİ sayfası J-K-L sütunları, PUANTAJ sayfası AU-AV-AW sütunlarına aktarılır.

-- BİLGİ sayfası I sütunundaki verilerin aktarılacağı sütunu anlayamadım.
Zira PUANTAJ sayfası K sütunu sayısal veri aktaracağınız bir sütun olarak görünmüyor sanırım.
BİLGİ sayfası I sütununun, PUANTAJ sayfasında nereye aktarılacağını netleştirmeniz gerekiyor.
VBA:
(7 satır)

Sayın @sedat2161 .
-- PUANTAJ_Click kod blokunda aşağıdaki yeşil olan satırı ilgili yere eklerseniz;
BİLGİ sayfası J-K-L sütunları, PUANTAJ sayfası AU-AV-AW sütunlarına aktarılır.

-- BİLGİ sayfası I sütunundaki verilerin aktarılacağı sütunu anlayamadım.
Zira PUANTAJ sayfası K sütunu sayısal veri aktaracağınız bir sütun olarak görünmüyor sanırım.
BİLGİ sayfası I sütununun, PUANTAJ sayfasında nereye aktarılacağını netleştirmeniz gerekiyor.
VBA:
(7 satır)
Merhaba hocam. Bilgi sayfasında Cumartesi ve saatteki (I ve K sütunları) değerleri toplayıp Puantaj sayfasındaki saat (AU sütununa) aktarmak gerekiyor.
Saygılarımla

O halde; PUANTAJ_Click kod blokunun ilgili kısımını aşağıdaki hale getirerek deneyin.
VBA:
(12 satır)
Selamlar Hocam. Kodu ilgili yerlere
O halde; PUANTAJ_Click kod blokunun ilgili kısımını aşağıdaki hale getirerek deneyin.
VBA:
(12 satır)
Selamlar hocam.
Kodu ilgili yerlere yerleştirdim, İkinci kere aktardığımda bilgiler üst üste toplanıyor silip aktarmıyor.

Ekli dosyalar

Selamlar Hocam. Kodu ilgili yere ekledim şimdilik bir sorun görünmüyor. İlginiz için çok teşekkür ederim. Emeğinize sağlık. ALLAHA emanet.
Hayırlı akşamlar. 2019 un son sorusu olsun inşallah. 2020 hayırlara vesile olur inşallah.
Ekli dosyamda Puantaj sayfasından AU11: AW77 Mesai sayfasına aylar itibariyle aktarma yapmam gerekiyor. Puantaj sayfasındaki AW5 tarihine göre. Yardımlarınızı bekliyorum.

Ekli dosyalar

Sayın @sedat2161 .
Belgenizin PUANTAJ sayfası AW5 hücresindeki ilk seçeneğin karşılığı MESAİ sayfasındaki tabloda yok.
AW5 hücresinde 1 Ocak - 14 Ocak seçilmişse nasıl işlem yapılacağını netleştirir misiniz?

Belirttiğim dönem adı da MESAİ sayfasında birebir aynı olacak şekilde yer alacaksa aşağıdaki kod işinizi görür.
CSS:
(6 satır)

.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın @sedat2161 .
Belgenizin PUANTAJ sayfası AW5 hücresindeki ilk seçeneğin karşılığı MESAİ sayfasındaki tabloda yok.
AW5 hücresinde 1 Ocak - 14 Ocak seçilmişse nasıl işlem yapılacağını netleştirir misiniz?

Belirttiğim dönem adı da MESAİ sayfasında birebir aynı olacak şekilde yer alacaksa aşağıdaki kod işinizi görür.
CSS:
(6 satır)

.
ÇOK teşekkür ederim. Dün tatil olduğundan bakamadım bugün baktım yardımlarınız için çok teşekkür ederim. ALLAH razı olsun. Emeğinize sağlık.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...