E

Çözüldü KDV ekleme & Koşullu biçimlendirme & Grafik Yardım

esrarengiz

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
kolay gelsin... J376 adet L376 adetin fiyatı M de adetin kdv si (%8) O hücresine bir formül yazmalıyız ki....adet ile fiyatı çarpsın..ve ona kdv eklesin o hücresine tutarı yazsın...tşk ederim kolay gelsin

Yanlış mı anladım bilmiyorum.
Ben gelen ve gideni 9000 yaptım. Grafik normal.

Screenshot_20200514-105309.webp
bana yolladığınıza şimdi baktım bende aynı olmuyor maalesef

Moderatörün son düzenlenenleri:
grafikde şu dikkatimi çekti...gelen giden aynı oluyor ama grafik aynı olmuyor fiyatı aynı ama kırmızı olan yeşiden yukarı duruyor birde...alış 8,000 diyelim satış 9,000 1,000 tl farkı grafik cizgileri çok gösteriyor
bu çizgiler yan yana olması lazım değilmi kasa aynı çünkü
resimde 3 adet fiyat var..bakınca anlarsınız zaten..kasa aynı olumca grafig aynı olmuyor...kasa az kara geçiyor sanki %80 kar gibi gösteriyor bunu nerden yapıyorsunuz olmaz ise bana söyleyin ben ayarlamalarını kendim yaparım

Bunun sebebi değerler arası azaldıkça soldaki değerler de daha ayrıntılı hale geçiyor. Yani değer aralığı daha küçük rakamları da kapsıyor.
Bu yüzden o görüntü farkı ortaya çıkıyor.
Sizin eşit dediğiniz ilk ekran görüntüsünde rakamlar eşit değil. Arada ondalık fark var. Bu da yanılmanıza sebep oluyor.
Soldaki değerler sabitleniyor mu bilgisayar başına grçince bakayım.

Bunun sebebi değerler arası azaldıkça soldaki değerler de daha ayrıntılı hale geçiyor. Yani değer aralığı daha küçük rakamları da kapsıyor.
Bu yüzden o görüntü farkı ortaya çıkıyor.
Sizin eşit dediğiniz ilk ekran görüntüsünde rakamlar eşit değil. Arada ondalık fark var. Bu da yanılmanıza sebep oluyor.
Soldaki değerler sabitleniyor mu bilgisayar başına grçince bakayım.
tamam tşk kolay gelsin