Çözüldü KDV ekleme & Koşullu biçimlendirme & Grafik Yardım

esrarengiz

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
kolay gelsin... J376 adet L376 adetin fiyatı M de adetin kdv si (%8) O hücresine bir formül yazmalıyız ki....adet ile fiyatı çarpsın..ve ona kdv eklesin o hücresine tutarı yazsın...tşk ederim kolay gelsin

kolay gelsin sizden bir ricam daha olacak...resimde görülen kasada kalan -303,23 tl bu rakam kırmızıya düşüyor - olunca lakin kara geçince yeşil oluyor bunukoşullu biçimlendirme ile yaptın...lakin soru şuki...kasa yazan rengini ben mauel değişiyorum..bu iş beni aşıyor sizden ricam kasa yazan yerde kara geçince yeşile zara geçince kırmızı nasıl olur tşk ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.webp
    Screenshot_1.webp
    7.5 KB · Görüntüleme: 2
Şu an dışarsayım.
Yanılmıyorsam hücreler K1 ve J1
Bu iki hücreyi seçin.
Koşullu biçimlendirmeden formülü seçin.
K1>=0 yazıp yeşil dolguyu seçin.
Yeni bir Koşullu biçimlendirme ekleyip buradaki formül çubuğuna ise K1<0 yazıp kırmızı dolguyu seçin.
Bu şekilde bir deneyin.

Şu an dışarıdayım. Bakamam ama Dosyanızı yollayabilirseniz ben veya bir başkası bilgisayar başına geçince yardımcı olalım.
Gizli bilgiler vae ise o satır hariç diğerlerini silip gönderin.

grafikde şu dikkatimi çekti...gelen giden aynı oluyor ama grafik aynı olmuyor fiyatı aynı ama kırmızı olan yeşiden yukarı duruyor birde...alış 8,000 diyelim satış 9,000 1,000 tl farkı grafik cizgileri çok gösteriyor
bu çizgiler yan yana olması lazım değilmi kasa aynı çünkü

grafikde şu dikkatimi çekti...gelen giden aynı oluyor ama grafik aynı olmuyor fiyatı aynı ama kırmızı olan yeşiden yukarı duruyor birde...alış 8,000 diyelim satış 9,000 1,000 tl farkı grafik cizgileri çok gösteriyor

Yanlış mı anladım bilmiyorum.
Ben gelen ve gideni 9000 yaptım. Grafik normal.

Screenshot_20200514-105309.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
resimde 3 adet fiyat var..bakınca anlarsınız zaten..kasa aynı olumca grafig aynı olmuyor...kasa az kara geçiyor sanki %80 kar gibi gösteriyor bunu nerden yapıyorsunuz olmaz ise bana söyleyin ben ayarlamalarını kendim yaparım

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.webp
    Screenshot_1.webp
    28.3 KB · Görüntüleme: 3