Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lsuersoy

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

Bir Excel Hücresine yazılan notları kopyalamak istersek tek tek her bir notu seçerek kopyalamak çok zor bir iş, tek seferde tüm notları kopyalamanın bir yolu var mıdır ?

Teşekkürler.

Çözüm
@lsuersoy
Maalesef kodlar erişilebilir olarak cevap veremeyeceğim. Özel bir UDF - KTF (Kullanıcı Tanımlı Fonksiyon) oluşturdum.
İçerisindeki HÜCRE NOTLARInı (aslında sanırım doğrusu HÜCRE YORUMLARI) listelemek için
Uygun bir hücreye =HUCRE_NOTLARI( hücre adresi ) formülünü uygulamanız yeterlidir.
Formül sonucu 4 sütunlu, yorum adeti kadar satırlı bir TABLO şeklinde, dökülmeli, dinamik bir yapıdadır.
Dolayısıyla formüllü hücreden itibaren, sağa doğru 4 sütunun ve aşağı doğru da hücredeki NOT adeti kadar satırın boş olması gereklidir.

1670977091338.webp
Örnek dosya göndereceğim ama, şirket KVKK ya girebileceğinden, şifreleri Admin üzerinden öğrenebilirsiniz, şifreleri forum topiclerin de yazmayacağım-paylaşmayacağım.

Örnek dosya göndereceğim ama, şirket KVKK ya girebileceğinden, şifreleri Admin üzerinden öğrenebilirsiniz, şifreleri forum topiclerin de yazmayacağım-paylaşmayacağım.
sadece tek bir hücre olacak ama o hücrede yazılmış hücre ile alakalı notlar olacak , bir kısmını sildim kişisel bilgi içerdiği için en yalın hali ile 18 den sonra dosyayı şifreli olarak ekleyeceğim. Admin e whatsapp üzerinden şifreleri yazacağım. Kullanılan şifrelerin topicler de paylaşılmasını istemiyorum.

sadece tek bir hücre olacak ama o hücrede yazılmış hücre ile alakalı notlar olacak , bir kısmını sildim kişisel bilgi içerdiği için en yalın hali ile 18 den sonra dosyayı şifreli olarak ekleyeceğim. Admin e whatsapp üzerinden şifreleri yazacağım. Kullanılan şifrelerin topicler de paylaşılmasını istemiyorum.
Bura da hassas kilit nokta farklı Excel kullanıcıları tarafından yazılmış notların olması, bu notlar eskiden sürükle bırak ile kopyalanabiliyordu, ama Sharepoint de sanırım bir engelleme var, şirket PC de kopyalanamıyor, kişisel PC de de hiç denemedim, orada kopyalamaya izin verir ise dosyayı hiç paylaşmayabilirim.

Özel bilgileri ayıklayacağınıza göre ŞİFRESİZ belge iletin bence.
Belgede, örnek birkaç AÇIKLAMA/NOT içeren hücre olup,
bu verilere göre elde edilmesi gereken sonucu da elle yazarak vs gösterirseniz çok hızlı sonuç alınır.

Özel bilgileri ayıklayacağınıza göre ŞİFRESİZ belge iletin bence.
Belgede, örnek birkaç AÇIKLAMA/NOT içeren hücre olup,
bu verilere göre elde edilmesi gereken sonucu da elle yazarak vs gösterirseniz çok hızlı sonuç alınır.
O zaman 18:00 den sonra kendi PC imde bir örnek oluşturmaya çalışabilirim, de farklı kullanıcı girişi nasıl yaparım onu düşünüyorum.

Deneme şansım olmadığı ve daha evvel de böyle bir işlem yapmadığım için
aynı kişinin aynı hücreye 1'den fazla NOT eklemesi olayını ve aynı hücreye 1'den fazla kişinin NOT eklemesi olayını deneyemiyorum.

Daha evvel de belirttiğim gibi durumu böyle olan en az 1 hücrenin olduğu bir örnek belge yüklerseniz bakacağım.
Görselden hareket etmem mümkün değil.
Ayrıca bu NOTlar için ne yapılacağını da anlayamadım.
NOTları; YAZAN/TARİH/NOT METNİ gibi listelemek istediğiniz varsayıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...