Hücreye bağlı olarak verilerin değişmesi

Kısa Açıklama

Hücreye bağlı olarak verilerin değişmesi isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar, 20 adet projem var ve her pojeye ait 4 satır ve 30 sütunluk tablo yer almakta. Her tablodan 2 adet (s curve ve histogram) grafik oluşuyor. Sorum şöyle projelerden bir açılır liste yaparak, proje bazında tabloların değişmesi mümkünmü? VLOOKUP ile sadece sütundaki ilk veriyi ala biliyorum, projeme bagli satırlar fazla olunca işlem yapamıyorum. Projeyi değiştirince grafiklerin otomatik değişmesini DASHBOARD-da sağlaya bilmek için ihtiyaç duyuyorum. Yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

Selamlar,

Sorudan anladığım, zaten grafiklerde yapılacak bir şey YOK. Değerler, seçime göre geldiğinde grafikler otomatik oluşuyor.
Problem, seçim yapıldığında seçime ait değerlerin ana tabloya getirilmesi....

Örnek dokuman olmadan ne istenildiğini anlamak mümkün değil...
** Tablolar daima 4 satır * 30 kolon mudur?
** Tabloların başlangıç ve bitiş sütunları AYNI mıdır. AYNI ise, ya da bir ilişki varsa, formüllerle değerlerin kolayca gelmesi sağlanabilir. Yok, Tabloların başlangıç - bitiş satır/sütun arasında ilişki yoksa (Örnek olması açısından hazırlanan dokuman, bu yönde hazırlandı) ad tanımlamaları yapılarak çözüm sağlanabilir.

Sorunun netleştirilmesi, istenilenin tam anlaşılabilmesi açısından örnek dokuman ekleyiniz....

Ekli dosyalar
Geri