Çözüldü Comboboxtan Seçilen Firmaya Göre Ortalamasını Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

orcnsdk

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar öncelikle herkese kolay gelsin, çalışma sayfamda firma isimleri A sütununda yazmaktadır, combobox a ben A sütunundaki firmaları listeledim. Yapmak istediğim şey şu comboxtan hangi firmanın ismine tıklarsam R4 hücresine o firmayla ilgili olan bütün verilerin ortalamasını alması. Desteğiniz için şimdiden çok teşekkür ederim, iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Aşağıdaki kodu kullanın.
VBA:
You must log in to view content
(6 satır)
Merhaba Arçeliği seçtiğimde çıkan ortalama 11,3333333333333, filtreleyerek kontrol amaçlı baktım fakat ortalama 10,15277778 çıktı ve filtrelemeyi kaldırdıktan sonra tekrardan combobox seçeneğini seçemiyorum ve sayfa2 ye geçip tekrardan sayfa1 e geldiğimde run-time error 91 hatası aldım hata olarak gösterdiği kod "sat = ara.Row" sebebi sizce nedir ?

Merhaba Arçeliği seçtiğimde çıkan ortalama 11,3333333333333, filtreleyerek kontrol amaçlı baktım fakat ortalama 10,15277778 çıktı ve filtrelemeyi kaldırdıktan sonra tekrardan combobox seçeneğini seçemiyorum ve sayfa2 ye geçip tekrardan sayfa1 e geldiğimde run-time error 91 hatası aldım hata olarak gösterdiği kod "sat = ara.Row" sebebi sizce nedir ?

Örneğin bekoyu seçtiğimizde bütün tablodaki bekoların ortalamasını aldırma şansımız var mıdır ?

Ekli dosyalar

• 1672756659791.webp
    1672756659791.webp
    50.5 KB · Görüntüleme: 2
Her aranan değer tek satırda bulunduğunu değerlendirmiştim. Sayfa değişiminde tetiklenen kod hatalı olduğu için onda da değişiklik yapmanız gerekiyor.
Worksheet Activate kodunun en başına ve en sonuna şunu ekleyin: ComboBox1 = deger

VBA:
(12 satır)

Her aranan değer tek satırda bulunduğunu değerlendirmiştim. Sayfa değişiminde tetiklenen kod hatalı olduğu için onda da değişiklik yapmanız gerekiyor.
Worksheet Activate kodunun en başına ve en sonuna şunu ekleyin: ComboBox1 = deger

VBA:
(12 satır)
Çok teşekkürler, başka bir dosyam daha var bunun gibi onda hücrelerin toplamları yazdığım F sütunu var. Combobox tan seçim yaptığımda o dosyamda F sütununda ki toplamların ortalamasını aldırmak için bu kodda ne gibi bir değişiklik yapmam gerekiyor peki ? Kusura bakmayın sizi uğraştırıyorum fakat 2 ayrı dosyada çalıştığım için sormak istedim.

Merhaba, Dosya ektedir. combobox tan seçtiğim markanın ürünlerinin F sütunundaki fiyatlarının ortalamasını R4 hücresine yazdırabilir miyiz ? Satırlar artabilir. Birde combobox un içine veriler sayfalar arasında geçiş yapmadan gelmiyor. Bununla ilgili de yardımcı olabilir misiniz ? Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9