Comboboxtan Textboxa aktarma hatası

Soru Comboboxtan Textboxa aktarma hatası

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan MyTeacher
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

MyTeacher

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar hocalarım,

Merhabalar hocalarım ekte sunmuş olduğum resimde de görüldüğü gibi aile Yardım Listesi Aile güncelleme userformunda comboboxta yer alan Seçiniz yazısının altında mahalle isimleri mevcuttur. Seçim yapmadığım halde, seçiniz yazısı veya boş olsun farketmez, bu haliyle güncelle dediğimde mahalle ismi silinip yerine seçiniz yazısı tabloya eklenmektedir.

Şunu yapmak istiyorum seçiniz yazısının olduğu yerde yani combobox2'de herhangi bir seçim yapmadığım sürece mahalle isminin yer aldığı Textbox5 kısmı olduğu gibi kalsın, yazı varsa aynı yazı kalsın, boşsa boş kalsın. Bir türlü çözemedim bu kısmı. Bu haliyle access veritabanında bulunan satırdaki mahalle ismi Bagür Mahallesi yerine Seçiniz yazısı olarak değişiyor. Yardımınıza ihtiyacım var.

Bu userformun kodları şudur;
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(203 satır)

Combobox2 ve textbox5'in kodları ayrı olarak;

Kod:
(7 satır)

Son olarak ben bu textboxlar için yazmış olduğum isnull ile ilgili kısımları for döngüsü içinde daha kısa şekilde yazamaz mıyız. Fikirleriniz ve yardımlarınız hayati öneme sahip, programın içeriği yardım bekleyen aileler için çok önemli. Saygılarımla

yardim.webp

Son düzenleme:
Kendim ilkel bir çözüm buldum kendimce, change olayından kodu kaldırıp combobox'un yanına seç butonu ekleyip o butona aşağıdaki kodları ekledim otomatikten çıkarıp isteğe bağlı olarak tıklanınca çalışmasını sağladım. Ama bunun bir başka çözümü de vardır eminim. Hocalarımın yardımlarını sabırsızlıkla bekliyorum.

Kod:
(3 satır)

cozum.webp