Çözüldü Yıllara göre AGİ hesaplama fonksiyonu

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan okan32
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

okan32

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Gecmis Yıllara göre asgari geçim indirimi hesaplama için fonksiyon yazılabilir mi? Eğer yazılabilir se benim gibi forumdaki birçok kişinin de faydalanabileceği güzel bir şey olur diye düşünüyorum.

Merhaba @okan32 .

Böyle konu açılınca Excel konusunda bir destek talebi değil de, bir miktar mevzuat sorusu da oluyor.

Bence;
-- ya kullanmakta olduğunuz her yönüyle sorunsuz, formül veya makro ile çözümü içeren dosya paylaşıp,
bunun yıllara göre esnek bir çalışma olmasını sağlama, varsa mevct formülün/makronun KTF 'ye dönüştürülmesi,
-- ya da AGİ şöyle hesaplanır diye detaylı açıklamalar/örneklendirmeler içeren, yıllara göre değişen unsurları tablolaştırarak
bu yapıya göre formülle / makroyla / KTF ile nasıl yapılabileceği,

konusunda destek isterseniz, konu ancak o zaman Excel Destek konusu haline gelebilir ve
başka üyelerimizin de işine yarayacak bir sonuca ulaşılabilir.

Yanlış mı düşünüyorum?

.

Merhaba @okan32 .

Böyle konu açılınca Excel konusunda bir destek talebi değil de, bir miktar mevzuat sorusu da oluyor.

Bence;
-- ya kullanmakta olduğunuz her yönüyle sorunsuz, formül veya makro ile çözümü içeren dosya paylaşıp,
bunun yıllara göre esnek bir çalışma olmasını sağlama, varsa mevct formülün/makronun KTF 'ye dönüştürülmesi,
-- ya da AGİ şöyle hesaplanır diye detaylı açıklamalar/örneklendirmeler içeren, yıllara göre değişen unsurları tablolaştırarak
bu yapıya göre formülle / makroyla / KTF ile nasıl yapılabileceği,

konusunda destek isterseniz, konu ancak o zaman Excel Destek konusu haline gelebilir ve
başka üyelerimizin de işine yarayacak bir sonuca ulaşılabilir.

Yanlış mı düşünüyorum?

.
Doğru Ömer hocam, yalnız Bahadır hocam bu konulara hakim olduğu için açıklama gereği duymadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...