Yardım Talebi Hk

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan bilal
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Yardım Talebi Hk isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar Merhaba;

Özellikle Sayfanın Admin' leri tarafından incelenmesini rica ederim.

Ekte bir dosya paylaşıyorum.

Bu dosyayı uzun zamandır kullanıyorum. Ama bazı değişiklikler yapmanın zamanı geldiğini düşünüyorum.

Dosya basit bir PUANTAJ dosyasıdır.
Ama ben aşağıda yazdığım değişiklikleri yapmak istiyorum. Ancak Excel bilgim bu değişiklikleri yapacak kapasitede olmadığı için buradan yardım talep ediyorum.

Dosya şifresizdir. İsteyen indirip kaydedebilir.

Yapmak İstediğim Değişiklikler;
- "AZ" Sütununda bulunan Gün Toplamı, SGK ' ya bildirilecek olan Gün Olmalıdır.
- "BB" Sütununda 30 Günlük (SGK Gün Sayısına göre) Maaş Hesaplaması yapmalıdır.
- "BD" Sütununda; "AW" sütununa Kullandığım PDKS sisteminden almış olduğum Eksik Gün bilgilerinin Saat olarak yazılması gerekmektedir. Ancak bu sütuna hem "H" sütunundan "AL" sütununa kadar olan PUANTAJ kısmında bulunan EKSİK GÜNLERİN hem de PDKS Sisteminden alıp "AW" sütununa yazdığım bilgilerin SAAT CiNSİNDEN bilgilerinin yazılması gerekmketedir.
- "BE" Sütununa "BD" sütununa yazılan saat cinsinden bilginin Türk Lirası karşılığı ( maaş hesabına göre ) yazılması gerekmektedir.
-"BF" ve "BG" Sütununa bilgileri PDKS Sisteminden alacağım.
- "BH" Sütununa "BB" Sütununda yazılı olan Tutarın % 75 lik kısmı Türk Lirası olarak yazılması gerekmektedir. (Burada Hesaplanan % 75 lik tutardan "BE" - "BF" ve "BG" sütunlarında yazılı olan tutarların düşülmesi gerekmektedir.)
- "BI" Sütununa Banka ödeme tutarının ( "BH" sütunu) "BB" sütunundan düşülerek "BA" sütununda yazılı olan tutarın eklenerek bulunan tutarın yazılması gerekmektedir.

Ayrıca Dosyada;

"Elden Ödeme Tablosu 1" sayfasında ise ;
Yazmış olduğum bilgilerin "PUANTAJ" sayfasından alınarak ( Formül ve/veya Macro şeklinde) ilgili satır ve sütunlara otomatik atması sağlanmalıdır.

"Eksik Günler 1" sayfasında ise ;
Yazmış olduğum bilgilerin "PUANTAJ" sayfasından alınarak ( Formül ve/veya Macro şeklinde) ilgili satır ve sütunlara otomatik atması sağlanmalıdır.

Hepinize ilginiz ye yazdımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri