O

Çözüldü Verilere Göre Ayrı Klasörlere Dosya Oluşturma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan orcnsdk
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

orcnsdk

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, ek te belirttiğim dosyada sayfa 1 in olduğu kısımda doldurulan alanlar var ve sayfa 2 de bu kişinin verilerini sayfa 1 dan çekmekte. Bu tabloya tüm kişilerin verilerini ekledikten sonra sayfa 2 deki alanı her satır için otomatik olarak yenileyip klasöre yeni excel oluşturmak mümkün müdür ?
Desteğiniz için teşekkürler.

Ekli dosyalar

@orcnsdk
"Bu tabloya tüm kişilerin verilerini ekledikten sonra sayfa 2 deki alanı her satır için otomatik olarak yenileyip klasöre yeni excel oluşturmak mümkün müdür ?" yazısında kastınız nedir. sayfa2 de 5,9,18 satırlarda bir hücre dolu. her bir hücre için bir excel klasörümü eklenecek. Yada gri alan bir sayfaya mı eklenecek. ? her şey belirsiz.

@cesur merhaba, sayfa 2 de bulunan gri alana sayfa 1 deki ilk satırda bulunan verileri çektim, diğer satırlarda bulunan verileri otomatik olarak bir klasöre yeni excel olarak oluşturabilir miyiz demek istemiştim açıkçası, teleffuz edemedim sanırım.

şöyle diyelim: 1 sayfada 1000 tane alt alta yazılı kayıt olsun. 1. satırı 2. sayfaya örneğindeki gibi yazdın. Buraya kadar tamam. Soru şu:
1- İkinci sıradaki kayıt gri alana aynı şekilde yazılacak ve excel klasörü olarak kaydedilecek mi? Yani sayfa 2 şablon olarak mı kullanılacak?
2- Birinci satır hariç diğer kayıtlardan oluşan yeni klasör mü oluşturulacak?

@cesur Şuanda iki kayıt var mesela gri alana sayfa1 A2 hücresi B2 hücresi C2 hücresi ve E2 hücresi çektim.
Ve sizinde dediğiniz gibi 1000 adet kayıt olsun diyelim, sayfa 1 deki 1. satır zaten şuanki dosyada gri alana geliyor benim yapmaya çalıştığım şey örneğin yeni bir dosya oluşturacak bu sefer gri alanda sayfa 1 deki 2. satırda bulunan veriler yazacak (A3,B3,C3,E3). 1000 adet kayıt var diyelim 1000 i için de ayrı excel dosyası oluşturacak ve gri alana yazacak. Şuanda 2 kayıt var sayfa 1 de ben manuel olarak eke 2 adet dosya yapıp ekledim. Örneğin 1000 tane olduğunda sıra sıra 1000 i içinde bu şekilde excel oluşturulabilir mi ?

Ekli dosyalar

@cesur
evet gri alan sayfa 1 deki her satır için değişerek yeni excel oluşacak örneğin 1. satırda ad soyad alanında ahmet çelik var, 1. dosyanın gri alanında ahmet çelik yazacak. 2. satırda mehmet şen var 2. dosyada mehmet şenin verileri gelcek. sıra sıra bu şekilde oluşturacak tüm satırlar için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...