Userform İle Sayfalara Veri̇ Gi̇ri̇şi̇ Yapma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan slymnytm
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Userform İle Sayfalara Veri̇ Gi̇ri̇şi̇ Yapma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sn. İlgililer;

Personel takibi için oluşturduğum dosyada userform üzerinden kayıt oluşturmaya çalıştım lakin olmadı.

Desteğinizi rica ettiğim konular;
1. Kayıt Türünü seçtiğimde o aralığa kayıt oluşturması.
"Geç Giriş Kaydı Oluştur" seçildiğinde "B8:L107" aralığındaki tabloya
"Erken Çıkış Kaydı Oluştur" seçildiğinde "N8:X107" aralığındaki tabloya
"Hastaneye Sevk Kaydı Oluştur" seçildiğinde "Z8:AJ107" aralığındaki tabloya
2. TextBox1 in içerisine sadece 5 haneli rakam girilmesi fazla girildiğinde ise uyarı vermesi.
3. ComboBox1,ComboBox2,ComboBox3,ComboBox4 ün içerisinde yazan bilgiler hariç başka veri girilmemesi.
4.TextBox4,TextBox5 e ise sadece saat formatında veri girilmesi harici girildiğinde ise uyarı vermesi.
5. "Kaydet" dedikten sonra userformun içinin temizlenip kapatılması.

Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar
@Slymnytm
Sizce açtığınız bu konuda, maddeler halinde yazdığınız istekleriniz bir forum konusu mu yoksa paket program talebi mi?
Bence yazdığınız her bir madde bile kendi başına forum konusu olmaktan uzak.

Belgenizi açtım, bir baktım sadece userformlar oluşturulmuş ama herhangi bir kod filan yok.
Bu haliyle isteğiniz bütüncül/bir belgedeki tüm isteklerin aynı anda karşılanacağı sıfırdan bir PROJE oluşturulması niteliğinde.
Bu tür bütüncül istekler için, forumumuzun üst menü bölümünden erişebileceğiniz ÜCRETLİ DESTEK bölümünü kullanmalısınız.
Bu yöntemde, tıpkı açılış mesajında yazdığınız gibi maddeler halinde isteklerinizi yazıp, işlemleri detaylıca açıklarsınız,
projenin sorumluluğunu vakti uygun olan ve ücret konusunda mutabık kalan arkadaşımız almış olur.

Ya da isteklerinizi, öncelik sırasına göre ve işlem türü bazlı olarak ayrı ayrı konular açarak belgenizi adım adım olgunlaştırma yolunu seçmelisiniz.
Tabi yine, içerisinde herhangi bir kodlama olmayan bir belgeyle konu açmanız doğru değil.
Forumda aramalar yaparak başka üyelerimizin belgelerinden/kodlarından alıntılar yaparak belgenizi belli bir aşamaya getirmiş olmanız gerekir.
Bu aşamada uyarlama yapamadığınız durumlar için işlem türü kriterine göre yani her bir işlem için ayrı konu(lar) açarak ilerleme yolunu seçmiş olmanız gerekir. Belirttiğim gibi; forum konularının; ".... isimli useform açılırken şu combobox'a sayfa isimleri listesini getiremedim", "mevcut kod şurada hata veriyor", "listelemede şu sayfanın adını hariç tutamadım", "şu combox'ta şunu seçince şu olması gerekirken şu oluyor."... gibi işlem türüne göre ayrı ayrı açılmış olması gerekir.

Geri