Userform Ile Mail Bilgilerini Ekleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan selis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Userform Ile Mail Bilgilerini Ekleme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese merhabalar arkadaşlar, ekteki excelde sıralama excelindeki sıralama göre verileri alıp (bu excel belli bir klasörden alınacak bir excel kısayolu belli ancak aynı uzantıda degıl.) userformda comboboxlara eklesın ve ben to cc getir butonuna tıkladıgımda secımlerının karsılıgınındakı to ve cc dekı degerlerı maıl-cc-to-getırme exceline b2 den ıtıbaren ve c2 den ıtıbaren nasıl alabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar
@Deniz
Userform'a ait hiçbir kod yok.
Soru, bu haliyle bir forum sorusu olmaktan uzak.

Bence, işlemleri adım adım ele alıp her bir konu için ayrı konular açmalısınız.
Örneğin 1'inci adımda : userform'un Initalize olayının ele alınması ve
kaynak belgedeki verileri tekrarsız olarak Combobox'lara eklenmesi (belki tüm verilerin de Listbox'a aktarılması) gerekir.

Ayrıca; Combobox'lar birbirine bağlı olarak mı çalışacak yoksa yukarda değindiğim gibi combobox verileri oluşturulup,
Listbox'a da kaynak belgedeki tüm veriler aktarıldıktan sonra Combobox'lardaki seçimlere göre bir anlamda FİLTRE mi uygulanıp,
kalan satırların tümü mü hedef belgeye aktarılmalı, bakmak gerek.

Bence işleyiş üzerinde durup önce bunu tasarlamak lazım.

@Deniz

kaynak belgedeki verileri tekrarsız olarak Combobox'lara eklenmesi (belki tüm verilerin de Listbox'a aktarılması) gerekir.

Ayrıca; Combobox'lar birbirine bağlı olarak mı çalışacak yoksa yukarda değindiğim gibi combobox verileri oluşturulup,
Listbox'a da kaynak belgedeki tüm veriler aktarıldıktan sonra Combobox'lardaki seçimlere göre bir anlamda FİLTRE mi uygulanıp,

Tamamdır hocam ben daha netleştireyim. Teşekkür ederim.

@Deniz
Hedef (asıl) belgede A sütunu İSİM SOYİSİM ama KAYNAK belgede böyle bir bilgi yok.
A sütununa yazılacak verinin kaynağı neresidir?

Güzel bir kodlama hazırlıyor gibiyim, yukarıdaki konuyu netleştirirseniz yeni konu açmaya gerek olmadan konuyu çözelim.

@Deniz

Comboboxlar birbirine baglı hocam orn GMY sectım gmy seneceklerı gelırse ona göre ekleme yapabilirim.

@Deniz
Pratiklik kriterinden hareket ettim.
Gerçek KAYNAK belgenin YOL ve ADInı H1 hücresine yazarsınız.
Combobox'ların işlevi sadece ListBox verilerini filtreleme şeklinde.
OptionButton seçimine göre, sadece seçilmiş satırlar veya Listbox'ta görünen tüm satırlar sayfaya aktarılır.

Aktarma öncesinde, ilgili sütunda mevcut veriler silinir ve 2'nci satırdan itibaren aktarma yapılır.
Denersiniz.

Ekli dosyalar
@Deniz
OptionButton seçimine göre, sadece seçilmiş satırlar veya Listbox'ta görünen tüm satırlar sayfaya aktarılır.

Aktarma öncesinde, ilgili sütunda mevcut veriler silinir ve 2'nci satırdan itibaren aktarma yapılır.
Denersiniz.
Hocam harika olmuş emeğinize sağlık çok çok teşekkür ediyorum

@Deniz

Denersiniz.
Hocam merhaba, to ve cc kısmı için to ya tıklayınca to ya cc ye tıklayınca ise yine to yazan yerdeki bilgiyi (sıralama excelindeki) cc ye aktarsın gibi bir şey yapılabilir mi? Birde to ya veya cc ye birden fazla kişi eklemek istersem ; ile birleştirmesini istiyorum onu nasıl ekleyebilirim? Şimdiden çok teşekkür ederim.

Geri