S

Soru TXT den veri aktarma3

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sincap
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sincap

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,

Belki çok basit bir soru olacak ama, ekte yer alan dosyanın sayfa 1 deki formülünde nerede hata yapıyorum yardımcı olabilir misiniz?

teşekkürler.

Ekli dosyalar

Sayın @Sincap .

Sorunuzu ilgilendiren üç husus var;
-- kodları düzenlerken bir hata yapmışsınız anlaşılan.
-- brn isimli sayfadaki metinlerin bir kısmının sağ taraflarında BOŞLUK karakterleri var.
Bunun için veri çekme koduna küçük bir ekleme de gerekiyor.

-- ayrıca formül uyguladığınız sayfada C sütunu BOŞ olanlar için sonuç SIFIR olacaktır.
Bu satırlar için amacınız tam olarak nedir? Onu açıklayın isterseniz.

Dosyada mevcut kodların tümünü silip yerine aşağıdakini yapıştırarak kulanırsanız
Sayfa1 C sütununun boş olduğu satırlar hariç olmak üzere mevcut formüllerinizle sonuç alabilirsiniz.
CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(53 satır)

Sayın @Sincap .

Sorunuzu ilgilendiren üç husus var;
-- kodları düzenlerken bir hata yapmışsınız anlaşılan.
-- brn isimli sayfadaki metinlerin bir kısmının sağ taraflarında BOŞLUK karakterleri var.
Bunun için veri çekme koduna küçük bir ekleme de gerekiyor.

-- ayrıca formül uyguladığınız sayfada C sütunu BOŞ olanlar için sonuç SIFIR olacaktır.

Dosyada mevcut kodların tümünü silip yerine aşağıdakini yapıştırarak kulanırsanız
Sayfa1 C sütununun boş olduğu satırlar hariç olmak üzere mevcut formüllerinizle sonuç alabilirsiniz.
CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(51 satır)

Hocam merhaba,

Haklısınız o kadar zahmet verdim ki daha önce TOTAL e kadar olan veriler demiştim sonradan TOTAL dahil veriler gerektiği için kendi çapımda formülü değiştirdim yine elime yüzüme bulştırdım kusura bakmayın. Aşağıdaki sorunuzun cevabı da C sütunu boşta olsa TOTAL dahil veriler gerekmektedir.

saygılar,

C boşsa, koşullar arasından Cyi çıkartıp ona göre mi sonuç almak istiyorsunuz?
Yani örnek belgeye göre Sayfa1, E4 hücresinde 167.250,84 sonucunu mu almak istiyorsunuz?

Herhangi bir satırdaki formül sonuçlarını kontrol etmek için, brn sayfasında,
Sayfa1'deki ilgili satırın A, B, .... sütunlarındaki koşullara göre filtre uyyguladığınızda kalan satırların toplamına bakabilirsiniz.

.

C boşsa, koşullar arasından Cyi çıkartıp ona göre mi sonuç almak istiyorsunuz?
Yani örnek belgeye göre Sayfa1, E4 hücresinde 167.250,84 sonucunu mu almak istiyorsunuz?

Herhangi bir satırdaki formül sonuçlarını kontrol etmek için, brn sayfasında,
Sayfa1'deki ilgili satırın A, B, .... sütunlarındaki koşullara göre filtre uyyguladığınızda kalan satırların toplamına bakabilirsiniz.

.

Hocam ifade edemedim görsel ile ifade edeyim yine sarı renkli alanlar geliyor tek eksik kırmızı olan o da olunca tamamlanacak.

saygılar

Ekli dosyalar

Sanırım farkında değilsiniz. Oluştuğum makro iki -------- -------- --------- --------- satırının arasındaki verileri aktarıyor.
Bunların altında kalan TOTAL satırından herhangi bir veri aktarımı yok.
Şayet bu satırdaki sayısal değerler, veri alınan satırlardaki değerlerden belli kriterlere göre bazılarının veya tümünün toplamı ise
ona göre ilave yapılabilir.

.

Sanırım farkında değilsiniz. Oluştuğum makro iki -------- -------- --------- --------- satırının arasındaki verileri aktarıyor.
Bunların altında kalan TOTAL satırından herhangi bir veri aktarımı yok.
Şayet bu satırdaki sayısal değerler, veri alınan satırlardaki değerlerden belli kriterlere göre bazılarının veya tümünün toplamı ise
ona göre ilave yapılabilir.

.

Hocam merhaba,

Farkındayım biraz önce de belirtmeye çalıştım çok zahmet verdiğim için kendi çapımda formülü değiştirdim beceremedim. ilave olarak istediğim C sütunu boşta olsa MEMBER ID den başlayıp bir sonraki MEMBER ID ye kadar olan kırmızı renkli belirttiğm TOTAL dahil verilerin gelmesi.

saygılar,

2 numaralı cevaptaki kod'da değişiklik yaptım.
Sayfayı yenileyerek 2 numaralı cevaba bakınız.

Begenizde mevcut kodların tümünü silip yenisini yapıştırıp çalıştırın.
Artık tüm formülleriniz sonuç verecektir.

.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...