S

Soru TXT den veri aktarma2

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sincap
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sincap

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

sayın @Ömer BARAN Hocamın yaptığı bir çalışmada sonra dan fark ettim ki eksik veriler var. Konuyu da kapatmış bulundum. ExceleAktar_1 dosyası aslında tüm verileri getiriyor bu dosyada yapılan düzenleme ile .ExceleAktar dosyası düzenlendi ve RECON AMOUNT ve TRANS FEE AMOUNT başlıkları altındaki verilerin sonundaki harfler kaldırıldı. Benim istediğim .ExceleAktar dosyasının RAPOR sekmesindeki verileri almak fakat eksik bir şey mi yapıyorum?

@Ömer BARAN Hocam ın tekrar emeğine sağlık kendisinin hazırladığı dosyaıda ekledim belki onun üzerinden düzenleme yapılabilir diye.

saygılar,

Ekli dosyalar

Merhaba.

Dosyanızı çok net hatırlamadım, bakacağım, İsterseniz aşağıdaki gibi bir yöntem izleyelim ki kısa sürede sonuca ulaşılabilsin.

Son eklediğiniz excel belgesine yeni bir sayfa ekleyin,
ardından bu boş sayfaya, mevcut belgedeki verilerin alındığı txt belge içeriğini kopyala-yapıştır yapın (bu txt begeyi foruma da ekleyin)
Sonra, kodu çalıştırın, oluşan sonuç satırlarındaki hücrelerin yerlerini kes-yapıştır ile olması gereken konumlarına alın,
ardından da txt içeriğini kopyaladığınız yeni sayfadan gelmesi gereken verileri (en azından üstten başlayarak birkaç MEMBER ID için)
olması gereken yerlerine kopyala-yapıştır ile aktarın ve bu satırları her iki tarafta aynı renk ile renklendirin.
Örneğin ilk MEMBER ID için aktarılan yeni verileri her iki tarafta sarı, ikinci MEMBER ID için aktarılan yeni verileri her iki tarafta kırmızı renklendirin.

Ayrıca, herbir MEMBER ID verisi için, bu konu sayfasındaki isteğinize uygun mutlaka aktarılacak bir veri oluyor mu?
Herhangi bir MEMBER ID için aktarılacak veri olmama ihtimali var mıdır onu da mutlaka belirtin.

Örneğin TRANS. FUNC. PROC.CODE COU..... şeklindeki başlık sarının altında
--------- --------- gibi bir satır var, listenin altında yine
-------- -------- gibi bir satır daha var ve bundan sonra da TOTAL satırı mevcut.
Tam olarak hangi satırları almak istiyorsunuz?
Mevcut kod zaten bu iki ----- satırının arasındaki verilerden ilk satırdakileri sütunlara aktarıyor, ilave etmek
istediğiniz şey yeni sütunlara diğer satırlardaki verileri mi aktarmak yoksa, sütun ilavesi olmayıp mevcut sütunlara mı aktarmak?

Kısa sürede sonuç almak için biraz açıklama yazmanızın yerinde olacağını düşünüyorum.

.

Merhaba.

Dosyanızı çok net hatırlamadım, bakacağım, İsterseniz aşağıdaki gibi bir yöntem izleyelim ki kısa sürede sonuca ulaşılabilsin.

Son eklediğiniz excel belgesine yeni bir sayfa ekleyin,
ardından bu boş sayfaya, mevcut belgedeki verilerin alındığı txt belge içeriğini kopyala-yapıştır yapın (bu txt begeyi foruma da ekleyin)
Sonra, kodu çalıştırın, oluşan sonuç satırlarındaki hücrelerin yerlerini kes-yapıştır ile olması gereken konumlarına alın,
ardından da txt içeriğini kopyaladığınız yeni sayfadan gelmesi gereken verileri (en azından üstten başlayarak birkaç MEMBER ID için)
olması gereken yerlerine kopyala-yapıştır ile aktarın ve bu satırları her iki tarafta aynı renk ile renklendirin.
Örneğin ilk MEMBER ID için aktarılan yeni verileri her iki tarafta sarı, ikinci MEMBER ID için aktarılan yeni verileri her iki tarafta kırmızı renklendirin.

Ayrıca, herbir MEMBER ID verisi için, bu konu sayfasındaki isteğinize uygun mutlaka aktarılacak bir veri oluyor mu?
Herhangi bir MEMBER ID için aktarılacak veri olmama ihtimali var mıdır onu da mutlaka belirtin.

Örneğin TRANS. FUNC. PROC.CODE COU..... şeklindeki başlık sarının altında
--------- --------- gibi bir satır var, listenin altında yine
-------- -------- gibi bir satır daha var ve bundan sonra da TOTAL satırı mevcut.
Tam olarak hangi satırları almak istiyorsunuz?
Mevcut kod zaten bu iki ----- satırının arasındaki verilerden ilk satırdakileri sütunlara aktarıyor, ilave etmek
istediğiniz şey yeni sütunlara diğer satırlardaki verileri mi aktarmak yoksa, sütun ilavesi olmayıp mevcut sütunlara mı aktarmak?

Kısa sürede sonuç almak için biraz açıklama yazmanızın yerinde olacağını düşünüyorum.

.

Hocam merhaba,

daha önceden yapmış olduğunuz ve başarılı olarak yansıyanları yeşil, gelmesini istediğim diğer verileri sarı renk ile boyadım. MEMBER ID olmayan veri yok Hocam kısaca MEMBER ID ile Total satırına kadar olan veriler diyebiliriz Bu arada sabah 5:30 a kadar çalışmışsınız Allah kolaylık ve sağlık versin bünyenize dikkat edin.
Şimdiden teşekkür ederim.
saygılar,

Hocam ek olarak F ve H sütunlarındaki değerlerin sadece rakamsal verilerin gelmesi sağlanabilir mi

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın @Sincap .

Belgede mevcut kodların tümünü silip, yerine aşağıdakileri yapıştırarak denemeler yapar mısınız?

CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(52 satır)

.

@Ömer BARAN Hocam evet ellrinize sağlık yanlız tek bir eksik var o da MEMBER ID ve RECONCILIATION CURRENCY sütunlarının bir sonraki değere kadar tekrarlaması sağlanabilir mi?

saygılar,

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...