Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

byerman

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2021
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba
Birden fazla Textbox'um için içerisinde belirlemiş olduğum bir veri gelmesi durumunda boş göstermeye çalışıyorum. Ayrı ayrı yazdığımda oluyor fakat toplu yapmak istediğimde olmuyor. Toplu olarak aşağıdaki kodu yazmaya çalıştım.
Şimdiden teşekkür eder, kolaylıklar dilerim herkese.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(5 satır)

Çözüm
Üstteki class1 kodları, alttaki userform kodları. Bilgisayarda internet olmadığı için telefondan paylaşmam gerekti. Herangi bir textbox un change olayında tüm textboxların içeriği kontrol edilir.

20230225_224507.webp
yukarıdaki kodlarla yapmak istedikleriniz neler?

10 dan fazla textbox var. Bunların içlerini 1 tane combobox ile seçerek veri alıyor ve dolduruyorum. Veriyi çektiğim alandan 00:00:00 var textbox da gösteriyorum. Ben bu 00:00:00 yerine boş göstermek istiyorum. Tek tek textbox için kodlama yaptığımda textbox içleri boş geliyor ben tek tek 1 textbox için 4 satırlık kod yazmak yerine 10 textbox için tek kod ile çözmek istiyorum.

Bu kod comboboxta seçim yaptığınız da mı çalışacak? Önceki kodunuzda textbox change olayının içine yazmışsınız, şimdiyse combobox seçimi demişsiniz. Yapmak istediğiniz tam olarak anlaşılmıyor.

Bu kod comboboxta seçim yaptığınız da mı çalışacak? Önceki kodunuzda textbox change olayının içine yazmışsınız, şimdiyse combobox seçimi demişsiniz. Yapmak istediğiniz tam olarak anlaşılmıyor.

Siz combobox kısmına takılmayın o kısımı detay olarak anlattım. Textboxların beslendiği hücreden textbox içine 00:00:00 geldiğinde ben texbox içini boş göstereceğim.

Üstteki class1 kodları, alttaki userform kodları. Bilgisayarda internet olmadığı için telefondan paylaşmam gerekti. Herangi bir textbox un change olayında tüm textboxların içeriği kontrol edilir.

20230225_224507.webp

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...