TC ile karşılaştırıp gsm yazdırma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan takelone
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

TC ile karşılaştırıp gsm yazdırma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba şirketimizde kullandığımız müşteri sistemi uzun zamandır kullanılmıyordu ilgili hosting firması excel formatında müşteri bilgilerini verdi. sistem kullanılmadığı zamanlar excel ile tutuldu. hosting firmasının verdiği excelde gsm numaraları yok, yeni tutuğumuz excelde ise gsm numaraları var bunları TC numarası ile karşılaştırıp gsm numaralarını eklemek istiyorum yardımcı olabilir misiniz

Merhaba,
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz.
Örnek bir excel dosyası ekleyip olması gerekeni bir kaç örnekle açıklarsanız, yapılabilecek birşey ise yardım eden birisi çıkar.

Merhaba hocam teşekkür ederim,
içerisinde kişisel bilgiler olduğu için exceli paylaşamıyorum ama örnek olarak bir ekran fotoğrafı yükleyeyim

A satırında olan tckno ile L satırındaki olan Tckno karşılaştırıp , M satırındaki Gsm Numaralarını B Satırına yazdırmak istiyorum.

dezrpcp.webp

(Bundan sonraki yardım isteklerinizde) Kişisel bilgileri aslı olmayan verilerle değiştirerek küçük bir dosya oluşturabilirsiniz. Önemli olan hücreler aynı adreste olsun.

1651055535344.webp

gibi.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri