Çözüldü Sütundaki yeşil renkli değerleri toplama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan asnck
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

asnck

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese merhabalar,

Excel çalışma kitabımda toplam giderlerin olduğu bir sütun var.
Ödenen giderin yer aldığı hücredeki sayıyı yeşil renk ile boyuyorum, ödenmeyenleri kırmızı ile.

İstediğim şey şu: sütunun en altına bir formül yazayım o formül sayesinde sütundaki yeşil renkli sayıları toplayayım.

Bu konuda yardımcı olursanız çok makbule geçer.

Teşekkürler.

Çözüm
Merhabalar, tablonuzu filtreleyip ---> Renge göre filtrele yaparsanız yeşiller kırmızılar alt alta gelir istediğiniz işlemler kolayca görünür.. Aksi takdirde bu dediğiniz olay makro ile olur. Formülle olmaz.

Ama ben formül kullanmak istiyorum derseniz de. Yan sütuna Ödendi ödenmedi yazarsınız. Ödendi ve Ödenmedi olanların toplam sayı sütunundakilere de koşullu Biçimlendirme tanımlarsanız otomatik renklenir. Bu durumda basitçe etopla formülü ile istediğiniz toplamı bulabilirsiniz. Fazla olan ödendi ödenmedi yazan sütunu da isteğe göre gizleyip gösterebilirsiniz.
Merhabalar, tablonuzu filtreleyip ---> Renge göre filtrele yaparsanız yeşiller kırmızılar alt alta gelir istediğiniz işlemler kolayca görünür.. Aksi takdirde bu dediğiniz olay makro ile olur. Formülle olmaz.

Ama ben formül kullanmak istiyorum derseniz de. Yan sütuna Ödendi ödenmedi yazarsınız. Ödendi ve Ödenmedi olanların toplam sayı sütunundakilere de koşullu Biçimlendirme tanımlarsanız otomatik renklenir. Bu durumda basitçe etopla formülü ile istediğiniz toplamı bulabilirsiniz. Fazla olan ödendi ödenmedi yazan sütunu da isteğe göre gizleyip gösterebilirsiniz.

Çözüm
@Mehmet hocam aklıma hiç gelmemişti teşekkür ederim denedim işime de yarıyor.
Ama belki ek bir sütuna ihtiyaç duymadan da işin içinden çıkabileceğimiz bir yol vardır diye araştırmaya devam ediyorum.