Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

senfomix

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2010
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar, elimde yıllık izin için hazırladığım formdaki değerleri takip için küçük bir cetvelim var. Benim yapmak istediğim şey mesela izin formu sayfasındaki 3 veriyi butona basınca Genel sayfasındaki son boş satıra ekleyecek, tekrar eklersem tekrar onun bir alt satırına eklemek istiyorum.
iZİN-FORMU.jpg
GENEL.jpg

Merhaba şöyle deneyiniz.

CPP:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(13 satır)
Hocam çok tşk ederim verdiğiniz bilgiler için, ben biraz daha ekleme yaptım ancak bir yerde takıldım. Bu verileri girdikten sonra Genel isimli sayfaya verileri atıyor ya, işte bu verileri attıktan sonra Genel sayfasındaki H sütununun yine olduğu kısma size Now() Yazmışşsınız ya, işte o kısma da o satırdaki D hücresindeki değer - F hücresindeki değeri yazssın istiyorum. Yani D hücresinde mevcut izin, F hücresinde kullanılan izin yazıyor, H hücresine ise kalan izni Now() yerine yazacak

Son bahsettiğiniz mevzuyu tam olarak anlamadım örnek dosyanızı paylaşıp olması gereken durumu dosyada belirtirseniz daha anlaşılır olur.. Ama Koddaki s2.Range("H" & ss) = Now() şu satırı silip. H2 ye =D2-F2 formülünü yazıp aşağı sürüklerseniz Kalan izni de H sütununa yazılmış olur.

Son bahsettiğiniz mevzuyu tam olarak anlamadım örnek dosyanızı paylaşıp olması gereken durumu dosyada belirtirseniz daha anlaşılır olur.. Ama Koddaki s2.Range("H" & ss) = Now() şu satırı silip. H2 ye =D2-F2 formülünü yazıp aşağı sürüklerseniz Kalan izni de H sütununa yazılmış olur.
Tmm hocam ben bir şekilde çözdüm. Verdiğiniz bilgi için çok tşk ederim. Ben sizin formülle yaptım makroyu ve güzel çalışıyor elinize sağlık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...