Satır Sonuna Gelince Alt Satıra Geçme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan duyguada
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Satır Sonuna Gelince Alt Satıra Geçme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Userform kullanarak mesaj verdirebilirsiniz. Tasarımınız da tamamen size ait olmuş olur :)
Yada mesajını parça parça verdirebilirsiniz.
ilk 1000, ikinci 1000, üçüncü 1000 şeklinde...

söyle bende bi tablo var her satırda bilgiler var daha detay almak için bir buton koydum butona basınca olayın detayını goruyorsun. Msgbox da belli karakterden fazlasına izin vermiyor. Butona bastıgımda bsgbox tarzında ne yapabilirim açılır şekilde. Daha fazla karakter girebilecegim bir sey olmalı budaç.... (((msgbox karakter sınırı kaldırma gibi bir yöntem kod bir sey varmı varsa daha kolaylasır işim))))

Msgbox da yazdığınız yazsının karakter sayısı nedir ? Msgbox da karakter sayısı sınırlıdır. Yapmak istediğinizi net yazarsanız alternatif çözümler sunabiliriz.

Merhaba, forumumuza hoşgeldiniz Sayın @duyguada .

Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlayacağınız
örnek belge üzerinden sorarsanız daha hızlı sonuca ulaşılabilir.

.

söyle bende bi tablo var her satırda bilgiler var daha detay almak için bir buton koydum butona basınca olayın detayını goruyorsun. Msgbox da belli karakterden fazlasına izin vermiyor. Butona bastıgımda bsgbox tarzında ne yapabilirim açılır şekilde. Daha fazla karakter girebilecegim bir sey olmalı budaç.... (((msgbox karakter sınırı kaldırma gibi bir yöntem kod bir sey varmı varsa daha kolaylasır işim))))
Userform oluştura bilirsiniz. Bu userform' label ekleyerek sorununuz çözülür.

Şöyle ;
Ben butona tıkladığımda, Buton ismi Detay göster.; Msgbox haricinde başka şekilde Msgboxa benzer bir şey acılmasını istiyorum.. ama buton olucak. başka türlü ne yapabilirim acaba

sanırım anlatamıyorum olayın detayını anlatayım.
sayfalarca kayıtlarım var yaklasık olarak 3.000 satırlık 10 stunluk verim var.
11.stuna detay eklemam gerekıyor. bu detaylar en kısa 3000 5000 karakterden oluşuyor.
ben 2250.satırdaki kayda geldiğimde detayına bakmak istedigimda 2250. satırın 11.stunundaki butona tıkladığımda detayına bakıcam okuyup kapatıcam.
demek istedigimi anladınız mı dostlar.
(((label diyorsunuz da labeli nereye koyucam ben.. olmuyor yani denedim onu.))))
msg box ile denedim çok güzel oluyor o. tıklıyorum detayı dırek onume getiriyor içerige kısaca göz gezdirdigimde anlıyorum ne oldugunu hemen kapatıp devam edıyorum.
bana onun gibi birsey lazım. Tıkladıgımda önüme gelecek.

Sayın @duyguada
Sorunuz çözüme ulaştı ise cevabını olduğunu düşündüğünüz mesajın sağ tarafında ÇÖZÜLDÜ ikonunu tıklarsanız konuyu kapatmış oluruz.

1600860099575.png
ÇÖZÜLDÜ İKONU

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri