Program açılmıyor

Kısa Açıklama

Program açılmıyor isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
İyi günle sayın hocalarım. Uzun zamandı emek verdiğim program Sayın Ömer BARAN hocam, Emre hocam ve Feyzullah hocamın katkılarıyla büyük ölçüde bitti ve kullanıma hazır duruma geldi.
Ancak evdeki bilgisayarımda yaptığı programı iş yerindeki bilgisayarda açamadım. ve açmasam bu kadar emek heba olacak. Eklediğim fotoğraftaki gibi hata veriyor yardımlarınızı bekliyorum

Ekli dosyalar
  • Prog_BRN.xlsm
    Prog_BRN.xlsm
    1 MB · Görüntüleme: 14
  • Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    51.3 KB · Görüntüleme: 29
Evdeki bilgisayar ile iş yeriniz ki bilgisayarla excel sürümleri neler? Program dilleri ne? Sürümleri ne?
Ayrıca kullandığınız excelin içerisinde varsayılan olarak gelmeyen bir obje kullanıldı ise onuda farklı bilgisayarlarda yükleyip yada seçim yapmalısınız. Hatırladığım kadarıyla listview kullanıyordunuz. Ondan dolayı hata alabilirsiniz.

Bilgisayar başında değilim.
Belgeyi çalıştırabildiğiniz bilgisayarda açtığınızda vba ekranındaki TOOLS >> REFERENCES kısmında seçili olanlarla, diğer bilgisayarda aynı menüdeki seçili olanları karşılaştırın.

Bilgisayar başında değilim.
Belgeyi çalıştırabildiğiniz bilgisayarda açtığınızda vba ekranındaki TOOLS >> REFERENCES kısmında seçili olanlarla, diğer bilgisayarda aynı menüdeki seçili olanları karşılaştırın.
Hocam iyi günler evdeki ve işyerimdeki bilgisayardaki vba ekranındaki TOOLS >> REFERENCES seçili olanlar ekli resimlerde. Size zahmet bi bakabilirmisiniz.

Ekli dosyalar
  • Ev Bilgisayarı.webp
    Ev Bilgisayarı.webp
    212.6 KB · Görüntüleme: 37
  • İş Bilgisayarı.webp
    İş Bilgisayarı.webp
    18.2 KB · Görüntüleme: 38
Dosyanızı indirdim ve açtım, bir sorunla karşılaşmadım.
Başında MISSING yazan seçeneğin ONAY işaretini kaldırarak deneyin.

.
Hocam iyi günler. Biliyorsunuz yaklaşık 2 aydır sizin sayenizde bu programı yaptık. Evdeki bilgisayarımda bu dosyayı yaptık ve açılıyor. Ama iş yerindeki bilgisayarda resimde belirttiğim gibi hata veriyor. En son cevabınızda ki MISSING yazan onay kutusunu da kaldırdım yine aynı hatayı veriyor.

Missing'in işaretini kaldırdıktan sonra belgeyi kaydedip kapatın ve tekrar açın,
sonra VBA ekranında aynı yerde (Tools>>References),
"MICROSOFT WINDOWS COMMON CONTROLS..." 'u listeden bulup,
başındaki ONAY KUTUSUnu işaretleyin, kaydedip kapatın ve tekrar açın bakalım.

.

Missing'in işaretini kaldırdıktan sonra belgeyi kaydedip kapatın ve tekrar açın,
sonra VBA ekranında aynı yerde (Tools>>References),
"MICROSOFT WINDOWS COMMON CONTROLS..." 'u listeden bulup,
başındaki ONAY KUTUSUnu işaretleyin, kaydedip kapatın ve tekrar açın bakalım.

.
Hocam "MICROSOFT WINDOWS COMMON CONTROLS..' listeden bulamıyorum

Ekli dosyalar
  • Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    18.9 KB · Görüntüleme: 20
Verdiğim bağlantıdan ilgili sistem dosyasını,
sayfanın alt tarafında Install Instruction kısmına bakarak, indirip, kurun o halde.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Şunun için yazmıştım eğer işyerindeki office programı 64 bit ise ve Listview yada Takvim gibi nesneler varsa excel dosyanızda bundan dolayı hata verir.
Hata mesajından bunu anladım çünkü bazen benimde aynı durum başıma gelmişti.

İngilizceden fazla anlamam lakin kıdla haşır neşir ola ola bazı şerleri anlayabiliyorum :)
Hata mesajına göre ise bazı nesneler bilgisayarda yok gibi manaya geliyor.
Googleden tercümesi ise alttaki gibi hata mesajının.

Bu makinede mevcut olmadıkları için bazı nesneler yüklenemedi.

Hayırlı günler arkadaşlar uzun zamandır bu konu hakkında çalışıyordum bir türlü olmuyordu. En son @AhmetRasim hocam sağ olsun 2019 Microsoft 32 bit yüklememi önerdi. Bende yükledim Microsoft 32 bit yükledim ve dosyam sorunsuz çalıştı. Tüm hocalarıma teşekkür ediyorum.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Geri