V

Çözüldü Macro ile Hücreye Veri Girince Sağa Geçme

veysi0047

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar hocam
Sizde bir ricam okucaktı yardımcı olursanız sevinirim
Telefondan bir depo sayımı yapmam lazım
Excelde A1 barkod okuttuğumda B1 geçmesi orayada rakam yazdığımda ise A2 geçmesini istiyorum bunu nasıl yapabilirim

Çözüm
Yanlış anlamış olabilirim.

-- A1 hücresine veri girince (barkod okutuldu), B1 hücresi seçili hale gelir,
-- klavyeden sayı yazdığınızda (zaten B1 seçili durumda olduğuna göre yazdığınız sayı B1 yazdırılmış olur,
-- A1 ve B1'in ikisi de dolu hale geldiğinde de (A1'e barkod yazdırıldı, B1'e siz sayı yazdınız)
A1 ve B1, A2:B2'ye aktarılır. A2:B2 dolu ise (bir önceki barkod okutma ve sayı yazma ile dolmuş olur) araya satır eklenerek bu işlem gerçekleşir.
Böylece son okutulan barkod ve yazdığınız sayı hep 2'nci satırda kalır, siz işleme devam ettikçe liste aşağı kaydırılarak yazılmaya devam edilmiş olur.

Kodu, alt taraftan ilgili sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçtiğinizde karşınıza gelecek VBA ekranında sağ tarafa...

-- klavyeden sayı yazdığınızda (zaten B1 seçili durumda olduğuna göre yazdığınız sayı B1 yazdırılmış olur,
-- A1 ve B1'in ikisi de dolu hale geldiğinde de (A1'e barkod yazdırıldı, B1'e siz sayı yazdınız)
A1 ve B1, A2:B2'ye aktarılır. A2:B2 dolu ise (bir önceki barkod okutma ve sayı yazma ile dolmuş olur) araya satır eklenerek bu işlem gerçekleşir.
Böylece son okutulan barkod ve yazdığınız sayı hep 2'nci satırda kalır, siz işleme devam ettikçe liste aşağı kaydırılarak yazılmaya devam edilmiş olur.

Kodu, alt taraftan ilgili sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçtiğinizde karşınıza gelecek VBA ekranında sağ tarafa ekleyin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)

Çözüm

Kodu, alt taraftan ilgili sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçtiğinizde karşınıza gelecek VBA ekranında sağ tarafa ekleyin.

VBA:
(7 satır)
omer hocam cok tesekkur ederım tam olarak ıstedıgım buydu
yalnız
b1 bolumune verı gırıp entere bastıgımda sola donmesını ıstıyorum koda ekler mısınız rıca etsem

omer hocam cok tesekkur ederım tam olarak ıstedıgım buydu
yalnız
b1 bolumune verı gırıp entere bastıgımda sola donmesını ıstıyorum koda ekler mısınız rıca etsem
omer hocam tesekkur ederım sagdan sola gecmeyı hallettım
sızden bır rıcam var hatırlarsanız sızın yaptıgınız bır dosya vardı onda bır toplama ıslemı var yapamaadım bakmanız mumkun mu acaba
rapor sayfasındakı g2 den p2 ye kadar olan hucrelere kendı sutunlarındakı kırmızı renklı hucrelerı toplatamadım yardımcı olur musunuz )eksı ve artı rakamları artı olarak toplamasını ıstıyorum

omer hocam tesekkur ederım sagdan sola gecmeyı hallettım
sızden bır rıcam var hatırlarsanız sızın yaptıgınız bır dosya vardı onda bır toplama ıslemı var yapamaadım bakmanız mumkun mu acaba
rapor sayfasındakı g2 den p2 ye kadar olan hucrelere kendı sutunlarındakı kırmızı renklı hucrelerı toplatamadım yardımcı olur musunuz )eksı ve artı rakamları artı olarak toplamasını ıstıyorum
dosya ektedır .

Ekli dosyalar

Birkaç hücre için olması gereken sonuçları haricen tespit edip, kaç olması gerektiğini hücre adresleriyle birlikte net ifa eder misiniz?
Renk'ten hareket etmek yerine o sayıların neden toplama dahil edileceğinin anlaşılması lazım.

Şu formüllerden istediğiniz birini kullanabilirsiniz.
Kod:
(1 satır)
Kod:
(1 satır)
Kod:
(1 satır)

Çok teşekkür ederim Allah razı olsun sizden
ömer hocam çok teşekkür ederim formüller için istediğim sonuçlara ulaştım sağolun
ömer hocam dosyada rapor sayfasının Sub GUN1_KASA1_DEN_FORMULLERI_KOPYALA() macrosunu çalıştırınca hata veriyor bakmanız mümkün mü
toplamda bir eksiklik vardı onu ekledım sadece kopyalaması kaldı ama hata veriyor yapamadım bir türlü

Ekli dosyalar