Çözüldü Listbox Toplama Hatası

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

turkemperors

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar;

Excel userform u açtığım zaman resim 2'deki gibi "Listbox1" e "Mesaidata" sayfasındaki veriler geliyor.
Süzme işlemi yaparken "ComboBox2" den isim seçiyorum ve "CommandButton38" e bastığım zaman o isimle ilgili bütün verileri süzüyor ve toplamlarını,
"textbox13"-"textbox15"-"textbox16"-"textbox17"-"textbox18"-"textbox19"-"textbox20" e alıyor, fakat "CommandButton10" tıkladığım zaman yani tüm listeyi gör
tıkladığım zaman bütün veriler ancak toplamları aşağıda yazmıyor, sadece süzme işlemi yaptığım zaman toplamlarını alıyor, süzme işlemi yapmadanda toplamlarını
almam gerek,
Birde Listede kaydedilen veri en aşağaya gidiyor bunu terse çevirebilirmiyiz yani en son kaydedilen en üste gelse takibi daha kolay olacak benim için ,aşağıya kodlarını atıyorum yardımcı olabilecek var mı ? yardımlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkürler.

CommandButton38(Süzme İşlemi)
Kod:
You must log in to view content
(99 satır)

ListBox1(MesaiData daki verileri Listeliyor)

Kod:
(21 satır)

CommandButton10(Tümünü Gör )
Kod:
(13 satır)

ComboBox2(Personel İsimini buluyor)
Kod:
(7 satır)
E5E4eH.png

E5EAuG.png

Dosyayı da yüklemiş olsaydınız keşke.
CommandButton10(Tümünü Gör ) butonuna bastığınız da UserForm_Initialize kısmına çağırmıssınız. Bu koduda paylaşırsanız toplamını yapabiliriz belki?

UserForm_Initialize kısmında veri listeleme yok. Active kısmında mı yapılıyor acaba ? Siz en iyisi direk dosyayı paylaşın, fikir yürütmeden direk çözüme geçeriz. :))

Toplamam işlemini yapan kod kısmını merak ediyorsanız, şu şekilde yapılmış:
Kod:
(13 satır)

UserForm_Initialize kısmında veri listeleme yok. Active kısmında mı yapılıyor acaba ? Siz en iyisi direk dosyayı paylaşın, fikir yürütmeden direk çözüme geçeriz. :))

Kod:
(13 satır)

Öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz için hocam. Dosyayı paylaşıyorum şimdi sizinle :)
kullanıcı adı : bahar
şifresi : bahar2580

Persone Takip Prog.

+

Kod:
(13 satır)
toplama işlemini halletim hocam sadece listboxdaki verileri en son kaydedilen en üste gelecek onu halledemedim . yardımlarınızı bekliyorum:)

+

toplama işlemini halletim hocam sadece listboxdaki verileri en son kaydedilen en üste gelecek onu halledemedim . yardımlarınızı bekliyorum:)
For döngüsü yapısını değiştirin. Sizdeki yapı For i= 2 to sayfa1.cells(rows.count,1).end(3).row şeklindedir. Aşağıdaki şekilde değiştiriniz.

Kod:
(1 satır)

Bunumu değiştirmem gerekiyor hocam ? anlayamadım özür dilerim.
Müsait olursanız bir örnek ile gösterebilir misiniz ?

ListBox1
Kod:
(19 satır)

Toplama işlemini nasıl hallettiniz? Hangi kodlarla? Bir önceki mesajda toplama işlemi ile ilgili bir veri yok.

Kod kısımlarını görmeden tahmin üzerine anlaşmaya çalışıyoruz. Siz en iyisi kod yerine dosya paylaşımını yapınız.

Ayrıca şunu da ifade etmek isterim ki inşaallah dosyanızda ki bilgiler doğru değildir. ( kişisel bilgiler ) Bu tür durumlar da yüklediğiniz dosya içerisine gerçek olmayan veriler eklemenizi öneririm.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...