koşula göre başka sayfadan veri alma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan tukayf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

koşula göre başka sayfadan veri alma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Son düzenleme:
Deneme yapmıştım veri çekmede herhangi bir sorun olmadı. F8 tuşu ile kodu satır satır çalıştırmayı biliyorsan bir kontrol et. Veri alınan dosyanın T sütunu dolu olanları alması lazım.

Deneme yapmıştım veri çekmede herhangi bir sorun olmadı. F8 tuşu ile kodu satır satır çalıştırmayı biliyorsan bir kontrol et. Veri alınan dosyanın T sütunu dolu olanları alması lazım.
Hocam N sütununa saat dakika olarak 09:00 yazıyorum ve sadece o personeli çekmek istiyorum ama bir gariplik var belli bir yere kadar çekiyor bir yerden sonrasını getirmiyor. dosya üzerinde inceleyebilmeniz mümkün müdür

Yüklediğin dosya üzerinden konuşursak, hangi satıra kadar veri alıp hangi satırdan sonra almıyor? Birde veri çekerken saatleri dahil etmedik diye hatırlıyorum. Kodu kontrol ettiğimde de C, E, T sütunu verileri çekiliyor.

Yüklediğin dosya üzerinden konuşursak, hangi satıra kadar veri alıp hangi satırdan sonra almıyor? Birde veri çekerken saatleri dahil etmedik diye hatırlıyorum. Kodu kontrol ettiğimde de C, E, T sütunu verileri çekiliyor.
Hocam saatleri ben dahil etmeye çalıştım uyarladım. T yerine N yazdım aranacak değer için de "0,375" yazdım. Ama bir garip çalıştı bu şekilde. Denemeniz mümkün müdür.

D2son = D2s.Cells(Rows.Count, "T").End(3).Row

D2son değişkenini revize etmen gerekiyor. Koddaki döngü sayısını T sütunun son dolu hücresi belirliyor. T yerine, personel sicillerinin bulunduğu(maksimum veri sayısının bulunduğu sütun) sütunu yazarsanız sorun hallolur sanırım.

D2son = D2s.Cells(Rows.Count, "T").End(3).Row

D2son değişkenini revize etmen gerekiyor. Koddaki döngü sayısını T sütunun son dolu hücresi belirliyor. T yerine, personel sicillerinin bulunduğu(maksimum veri sayısının bulunduğu sütun) sütunu yazarsanız sorun hallolur sanırım.
Hemen deneyip dönüş yapıyorum hocam. Denedim ve düzeldi çok teşekkürler.

Son düzenleme:
Geri