Kopyala yapıştır yapınca formül alanlarının sırayla değişmemesi

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Yusufbas
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Kopyala yapıştır yapınca formül alanlarının sırayla değişmemesi isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar okulum için deneme sınavı sonuç analizi yapan ve öğrenci karnesi çıkaran bir dosya hazırlamak istiyorum. Öğrenci karnesinde öğrenci numarasını farklı bir listeden formülle alıyorum ve tablo ona göre oluşuyor. fakat öğrenci karnesi 24 satır ve öğrenci numarasını alırken sırayla almayıp 24 satır atlayarak alıyor bunu nasıl sırayla aldırabilirim. Örnek dosyada basitçe anlatmaya çalıştım. Excel bilgimin zayıflığından sorunu bile tam olarak açıklayamamış olabilirim kusura bakmayın

Ekli dosyalar
Arkadaşlar okulum için deneme sınavı sonuç analizi yapan ve öğrenci karnesi çıkaran bir dosya hazırlamak istiyorum. Öğrenci karnesinde öğrenci numarasını farklı bir listeden formülle alıyorum ve tablo ona göre oluşuyor. fakat öğrenci karnesi 24 satır ve öğrenci numarasını alırken sırayla almayıp 24 satır atlayarak alıyor bunu nasıl sırayla aldırabilirim. Örnek dosyada basitçe anlatmaya çalıştım. Excel bilgimin zayıflığından sorunu bile tam olarak açıklayamamış olabilirim kusura bakmayın
Forumumuza hoşgeldiniz.
Örnek dosyanızı aslına daha benzer yaparsanız çok daha kısa sürede kesin sonuca ulaşabilirsiniz.

Bu dosyanıza göre doğru anladıysam aşağıdaki formülü A14 hücresine yapıştırıp deneyiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Geri