S

Çözüldü Formül Kopyalamada Yardıma İhtiyacım Var

Serhankarakoyun

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar Sayfada verdiğim bir formülü Aşşağıya 1 fazlasını alarak eklemek istiyorum örneğin sayfa 1 e yazı yazdığımda sayfa 2 ye aynısının geçmesini istiyorum =INDIRECT("'Ana Sayfa'!F5") bunu kullanıyorum ama geçmesini istediğim sayfada bir alta indiğimde formülü =INDIRECT("'Ana Sayfa'!F6") Yapmam Gerekiyor Bunu 1000 kere tekrar yapmak istemiyorum nasıl yapabilirim. Sağ altındaki kareden sürüklediğimde aynısını kopyalıyor bana bir fazlası gerekiyor. veya bu formül de =DAYS(TODAY();B5) tek tek B6-B7 Diye Güncellemem imkansız görünüyor benim için. Şimdiden Teşekkürler. E-Sheets E Excel kullanıyorum

=INDIRECT("'Ana Sayfa'!F"&rows()) şeklinde deneyin. Rows formülü satır sayısını verecektir. Eğer 5 değerinden küçükse + diyip ekleme yapabilirisiniz. Fazla ise çıkarma yapın. Sonrasında aşağıya doğru sürüklediğinizde otomatik olarak artış sağlanacaktır.

Merhaba =INDIRECT("'Ana Sayfa'!F6") formülünüzdeki " 'Ana Sayfa yazısının başındaki ile F6 nın yanındaki " işaretini kaldırırsanız sorununuz çözülür. =INDIRECT('Ana Sayfa'!F6) Saygılar

Ekli dosyayı görüntüle 7425 DOĞRU YANLIŞ.webp

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    45.6 KB · Görüntüleme: 18
  • ssss.webp
    ssss.webp
    8.7 KB · Görüntüleme: 18
Yukarı Yüklediğim Resimlerdeki 1. Sayfada İş açıklamalarına yazdığım Her şeyin 2. Sayfada İş açıklamaları Yazdığım Yere Aynen Geçmesini İstiyorum doğru formül İle mi yapıyorum acaba başka nasıl yapabilirim ?

Merhaba =INDIRECT("'Ana Sayfa'!F6") formülünüzdeki " 'Ana Sayfa yazısının başındaki ile F6 nın yanındaki " işaretini kaldırırsanız sorununuz çözülür. =INDIRECT('Ana Sayfa'!F6) Saygılar
Evet Bunu yapıyorum Fakat Aşşağıya Doğru 1000 hücrede ayınısını yazmamak için O F6 YI F7 F8 F9 DİYE Tek Tek aşşağı nasıl indiririm sorunum bu ? Teşekkürler.

Formülü bir defa yazıp enter tuşuna basın. Sonra aynı hücreye tıklayıp mausunuzu hücrenin sağ alt köşesine getirip + şeklini alınca sol tuşa basıp bırakmadan aşağı doğru sürükleyin. Rakamların istediğiniz gibi arttığını görürsünüz.

Formülü bir defa yazıp enter tuşuna basın. Sonra aynı hücreye tıklayıp mausunuzu hücrenin sağ alt köşesine getirip + şeklini alınca sol tuşa basıp bırakmadan aşağı doğru sürükleyin. Rakamların istediğiniz gibi arttığını görürsünüz.
Formülün İçindeki =INDIRECT("'Ana Sayfa'!F5") F5 Kısmı F6 Olmuyor aşşağı indirdiğimde aynısını kopyalıyor nerede yanlış yapıyor olabilirim yukarıda verilen diğer Formül Şekillerini de denedim.

Formülün İçindeki =INDIRECT("'Ana Sayfa'!F5") F5 Kısmı F6 Olmuyor aşşağı indirdiğimde aynısını kopyalıyor nerede yanlış yapıyor olabilirim yukarıda verilen diğer Formül Şekillerini de denedim.

=INDIRECT("'Ana Sayfa'!F"&rows($A$1:A5))
Olarak deneyiniz
Evet İşe Yaradı Çok Teşekkür Ederim. =DAYS(TODAY();B5) Bu Formülü Aşşağı Sayfalara B6 B7 B8 Diye gidicek Şekilde Nasıl yapabilirim

Evet İşe Yaradı Çok Teşekkür Ederim. =DAYS(TODAY();B5) Bu Formülü Aşşağı Sayfalara B6 B7 B8 Diye gidicek Şekilde Nasıl yapabilirim (Sanırım bu cevabı az önce kendime vermişim bu nedenle tekrar size yanıtlıyorum)
Rica ederim.
Sonuç bildirimi için teşekkürler.
E-tablo kullanıcısı değilim. Ve Türkçe excel kulkanıyorum. Bundan sonraki adımlarda diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır.

merhaba ,
gönderdiğim formülü dener misiniz alternatif olarak. xx olan kısma son hücre numarasını yazabilir ya da sadece "F" olarak tutabilirsiniz. Bu dizi formülü olduğu için eğer F olarak tutarsanız F sütununda elle girilen herhangi bir veri olmamalı yoksa formül hata verecektir. Deneme amaçlı olarak F5:F20 gibi deneyin lütfen.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

merhaba ,
gönderdiğim formülü dener misiniz alternatif olarak. xx olan kısma son hücre numarasını yazabilir ya da sadece "F" olarak tutabilirsiniz. Bu dizi formülü olduğu için eğer F olarak tutarsanız F sütununda elle girilen herhangi bir veri olmamalı yoksa formül hata verecektir. Deneme amaçlı olarak F5:F20 gibi deneyin lütfen.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
=INDIRECT("'Ana Sayfa'!F"&rows($A$1:A5)) Bunu o kısım için kullanarak sonuca ulaştım ama =DAYS(TODAY();B5) Bu Formülü Aşşağı Sayfalara B6 B7 B8 Diye gidicek Şekilde Yapamıyorum Yardımcı olursanız Çok memnun olurum. Teşekkürler.