Kodlarının düzeltilmesi hk.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan 1903emre34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
1903emre34

Ziyaretçi

Kısa Açıklama

Kodlarının düzeltilmesi hk. isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Olabilecek örnekler dosyayı ekledim.

-- bir yevmiye numarasına ait satırlarda, kriter hesaplardan sadece birinin olduğu yevmiye kaydı,
(Sayfa1-Arama 1)
-- başka bir yevmiye numarasına ait satırlarda, sadece kriter hesapların kullanıldığı yevmiye kaydı,
(Sayfa2-Arama2)
-- başka bir yevmiye numarasına ait satırlard ise, kriter hesap kodları olmakla beraber başka hesap kodu da içeren yevmiye kaydı
olmalıdır.
(Sayfa3-Arama 3)

Ekli dosyalar
Merhaba @1903emre34

Örnek belgelerde TEK bir MUAVİN sayfası ve TEK bir ARAMA sayfası olmalı.
Örnek belgenizde ARAMA sayfasındaki kriter hesaplar 198, 391 ve 320 hesaplar olsun.
MUAVİN sayfasındaki kayıtlarda;
-- anlamlı verilerin olmasını sağlayın (mesela, borç-alacak sütunlarında anlamlı sayılar olsun)
-- maddelerden 1 tanesine ait satırlarda sadece kriter hesaplar olsun (başka hesap olmasın) ,
-- maddelerden 1 tanesine ait satırlarda kriter hesapların yanısıra birkaç tane başka ana hesap koduna ait satır olsun,
-- maddelerden 1 tanesine ait satırlarda kriter dışındaki hesap kodları ile kriter hesaplardan sadece 1 tanesi olsun,

MUAVİN sayfasında bu şekilde örnek veriler varken ARAMA sayfasında olması gereken satırları kopyala yapıştır yaparak aktarıp olması gerekeni örneklendirin.
Bu şekilde daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz.

Emre Bey, Sayın @Bilgi aslında durumu yeterince detaylı yazmış.
Kendisinin açıklamalarına göre yeni bir örnek belge olursa kodlama yenilenebilir.
Zaten ben de son örnek belgenizi anlayamamıştım.
Sayın @Bilgi nin belirttiği gibi bir örnek belge hazırlar mısınız.
Özellikle anlamlı veriler olmasına özen gösterin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri