Çözüldü Klasördeki PDF Dosyalarından Veri Çekme

PriveT

İlyas PINAROĞLU
Yönetici
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,
1 klasörde PDF dosyalarım var.
Bu PDF dosyalarının doldurulabilir form bölümlerindeki bilgileri excele listeletecek bir makro rica ediyorum.
Ekte örnek olarak 1 adet PDF dosya ve hangi veri nereye aktarılacağıyla ilgili Excel tablom var.
Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

VBA:
You must log in to view content
(55 satır)

Hocam üstteki kodlar bana ait değil ama bir deneme şansınız var mı? Belki işe yarar.

Aşağıdaki şekilde uyarı aldım.
Ayrıca alakası var mı bilmiyorum Dim fso satırı da seçili, işaretlenmiş durumda.

1703659954526.webp
1703660024667.webp

Bu kod ile pdf içindeki yazılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ancak pdf dosyasında yazdırılabilir alanlar içindeki bilgilere ulaşamazsınız. Bunun için adobe nin AcroExch yazılımına ihtiyaç var. bunu tek başına çalıştırmak zor. Bu nedenle Acrobat kuruluması gerekiyor( Reader dan bahsetmiyorum) Ancak o zaman mümkün oluyor

Bu kod ile pdf içindeki yazılara rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Ancak pdf dosyasında yazdırılabilir alanlar içindeki bilgilere ulaşamazsınız. Bunun için adobe nin AcroExch yazılımına ihtiyaç var. bunu tek başına çalıştırmak zor. Bu nedenle Acrobat kuruluması gerekiyor( Reader dan bahsetmiyorum) Ancak o zaman mümkün oluyor
Acrobat Pro var bilgisayarımda.

yine bozdu arada nokta var

Ben kopyala yapıştır yapınca nokta değil de alt tireli çıkıyor. Yani boşluklar olmadan o _ O çıkıyor.
Bu şekilde de nokta ile de denedim. Aşağıdaki hatayı verdi.

Bir de doğru anladıysam kod tek dosya için hazırlanmış.
Sanırım ihtiyacımı tam anlatamadım.
Bir klasörde bir çok PDF var, (exceli kopyalacağım klasör varsayılan klasör olarak belirtilebilir). Excel dosyasını kopyalayacağım bu klasördeki bütün PDF'lerden örnek excel dosyasında belirtilen bütün veriler çekilip alt alta listelenecek.
Ekteki exceli güncelleyip 2. satırı da ekledim.
Şimdiden emekleriniz için teşekkürler.

Ekli dosyalar

excel dosyasını pdf dosyalarının olduğu yerden farklı bir yere koyun. Sonra koda girin ve değiştirilecek yolu değiştirin. yolu pdf dosyaları klasörü üzerine sağ tıklayın özellikleri seçin ve adresi oradan kopyalayıp yapıştırın. Hepsi bu çalışması gerekiyor.Sonucu bekliyorum

KlasorAdi = "C:\Users\Adnan\Downloads\mesai\" bu şekle benzer olmalı

1703754040540.webp

Konuyu başlatan
Yönetici
İlyas PINAROĞLU
Alanya & Moskova
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi