Hücreleri düzenlemeye silmeye karşı kilitleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan hakki83
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Tüm hücreler seçilir, Hücre Biçimlendir -> Koruma sekmesinden Kilitli tiki kaldırılır.
Daha sonra B1:J1 seçilir ve aşağıdaki gibi hücreler kilitlenir.

1634768290168.webp

Şerit Menü -> Gözden Geçir -> Koru grubundaki Sayfayı Koru simgesi tıklanır.
Aşağıdaki gibi açılan pencereden uygun ayar seçilir.

1634768395092.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın hocam emeğinize sağlık, denedim fakat olmamıştı maalesef, zira o başlık kısmına çift tıklayarak çalışan sıralama kodları hata veriyor hücreleri kilitleyince. Sanıyorum farklı bir çözüm bulamayacağım. .
Teşekkürler

Basit diye düşünülse de soruların örnek belgeler üzerinden sorulmasında yarar var.

Her neyse aşağıdaki kodu sayfanın kod bölümüne yapıştırın.
Sayın @Admin 'in belirttiği gibi şifre kullanarak (sayfa koruma şifresinin "123" olduğunu varsaydım) sayfa koruması uygulayın.

Koddaki MsgBox.... satırının yerine, sıralama kodlarını yazabilir/
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(8 satır)

Basit diye düşünülse de soruların örnek belgeler üzerinden sorulmasında yarar var.

Her neyse aşağıdaki kodu sayfanın kod bölümüne yapıştırın.
Sayın @Admin 'in belirttiği gibi şifre kullanarak (sayfa koruma şifresinin "123" olduğunu varsaydım) sayfa koruması uygulayın.

Koddaki MsgBox.... satırının yerine, sıralama kodlarını yazabilir/
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(8 satır)
Sayın Ömer Baran hocam biraz işe yaradı gibi, örnek dosya göndereceğim. Olabilirse güzel olur, olmazsa da sağlık olsun.

@hakki83

Sayfa şifreli korumaya alındığına göre; Worksheet_Change kodunda
If Intersect.... Exit Sub satırının altına Activesheet.Unprotect "123" diye bir satır ve
alt taraftaki 2 adet End If satırının arasına da Activesheet.Protect "123" diye bir satır eklemeniz gerekiyor.

.

Geri