wesdesa

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2019
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
J.ARC.185100.01
J.ARC.185100.01
J.ARC.185100.01
J.ARC.185100.01

Merhaba, yukarıdaki gibi bir tablo var gördüğünüz gibi değerler aynı son iki hane sıralama için kullanmak istiyorum, bir üst satırdaki değere eşitse bir alttakinin sonuna +1 ekleyecek yani 01 iken 02-03-04-05 diye devam etmesini istiyorum...

=EĞER(a2=a1;a1+1;a2) bu formül çalışmıyor...

teşekkürler....

Çözüm
Soruya örnek dosya yüklenip olması gereken sonuçların da yan tarafta belirtilmesi soruyu daha netleştirirdi.. Yapmaya çalıştığınız işlemi yanlış anlamış da olabilirim yine de aşağıdaki formülü deneyiniz. Eğer bu şekilde değilse de örnek dosya yükleyiniz..
Verilerinizin A2 den itibaren yazıldığını varsayıyorum. B2 hücresine aşağıdaki formülü yazıp Aşağı sürükleyiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Soruya örnek dosya yüklenip olması gereken sonuçların da yan tarafta belirtilmesi soruyu daha netleştirirdi.. Yapmaya çalıştığınız işlemi yanlış anlamış da olabilirim yine de aşağıdaki formülü deneyiniz. Eğer bu şekilde değilse de örnek dosya yükleyiniz..
Verilerinizin A2 den itibaren yazıldığını varsayıyorum. B2 hücresine aşağıdaki formülü yazıp Aşağı sürükleyiniz.

Kod:
(1 satır)

Çözüm

Kod:
(1 satır)
Hocam ellerine sağlık o kadar net anlamışsın ki 12 den vurdun...