Çözüldü Hastanedeki Aktif Hasta Listesini Listeleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhsar

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhaba;ben sağlık personeliyim,kendi çabalarım ile bişeyler yapmaya çalışıyorum ,ekte sunduğum çalışmamda aktif hasta listesinde aktifi güncelle isimli makrom var.bu çalışır durumda idi kendiliğinden hata vermeye başladı,çıkış sayfasında yazan ex şifa gibi bilgilere göre aktif hasta güncelle çalıştırılınca ilgili alanları silerek yukaruıdaki istatistiklerden düşmekte idi.

sizlerden ricam ,çalışmamı inceleme fırsatınız olursa nerede hata yapıyorum bakabilirmisiniz,çalışmayı mümkün olduğunca kısalttım yaklaşık 5000 satırlık bir aktif hasta listesi mevcut

şimdiden teşekkür ederim(sayfa koruma parolası 1;sayfayı korumaya almadan hata vermiyordu sanki ..biyerde bişey oldu.

Ekli dosyalar

İlgili dosyadaki Tc değerleri doğruysa dosyayı silip yeniden yüklemenizi istirham edeceğim...
Ayrıca dosyaların bağlantılı olduğu diğer dosyaları da yüklemeniz, kodları incelememizde kolaylık sağlayacaktır. Aksi takdire nerede nasıl bir hata verileceğini anlamamız zor olur.

İlgili dosyadaki Tc değerleri doğruysa dosyayı silip yeniden yüklemenizi istirham edeceğim...
Ayrıca dosyaların bağlantılı olduğu diğer dosyaları da yüklemeniz, kodları incelememizde kolaylık sağlayacaktır. Aksi takdire nerede nasıl bir hata verileceğini anlamamız zor olur.

tc leri silmiştim aslında altta iki satır kalmış;nasıl silebilirim dosyayı

AKTİF_HASTA_LİSTESİ sayfasında O Sütunda yazan HASTA TC KİMLİK NO göre Çıkış Sayfasındaki Yapılan İşlem(G Sütünunu), AKTİF_HASTA_LİSTESİnde B sütununa )DURUM) getirmek mi istiyorsunuz.

Başka bir ifade ile
AKTİF_HASTA_LİSTESİdeki tc noya göre Çıkış sayfasında "Yapılan İşlem"i B sütüna yazdırmak.

hocam; makro kaydet adımları ile çözmeye çalışıyorum;sizden rica etsem bu makrolarım ,makroda ilgili sayfada filtreler kullanılarak yapıldığı için makro çalışmıyor.

aktif_hasta_listesi de sayfa koruması var iken makroların ve filtre içeren makroların çalışması için nasıl bir kod kullanmalıyım

(not:öğrendikçe detay öğrenmek istiyorum,buda farklı soruları beraberinde getiriyor.umarım mazur görürsünüz.teşekkür ederim

AKTİF_HASTA_LİSTESİ sayfasında O Sütunda yazan HASTA TC KİMLİK NO göre Çıkış Sayfasındaki Yapılan İşlem(G Sütünunu), AKTİF_HASTA_LİSTESİnde B sütununa )DURUM) getirmek mi istiyorsunuz.

Başka bir ifade ile
AKTİF_HASTA_LİSTESİdeki tc noya göre Çıkış sayfasında "Yapılan İşlem"i B sütüna yazdırmak.
çıkışta g sütununda yazan ex ve ya şifayı altif hasta listesinde b sütununa getirmek istemiştim ,düşeyara ile bunu sağladık,fakat korumalı olunca sayfalar makrolar çalışmadı,aktif sayfasında excopyex diye bir makro var mesela,siz yardımınızla oluşturmuştuk.ex yazıyorsa git ex isimli öalışma kitabına yapıştır diyefakat korumlı olunca sayfa çalışmıyor ,çalışsada filtrelerde hata veriyor diğer makrolarda

hocam; makro kaydet adımları ile çözmeye çalışıyorum;sizden rica etsem bu makrolarım ,makroda ilgili sayfada filtreler kullanılarak yapıldığı için makro çalışmıyor.

aktif_hasta_listesi de sayfa koruması var iken makroların ve filtre içeren makroların çalışması için nasıl bir kod kullanmalıyım

(not:öğrendikçe detay öğrenmek istiyorum,buda farklı soruları beraberinde getiriyor.umarım mazur görürsünüz.teşekkür ederim

Kullanacağın makro kodunun başına Sayfa korumasını kaldıran kodu yazarsınız, kodlar çalıştıktan sonra sayfayı geri korumaya alırsınız kodlar ile. Aşağıdaki kod yapısına bakabilirsiniz.

VBA:
You must log in to view content
(5 satır)

çıkışta g sütununda yazan ex ve ya şifayı altif hasta listesinde b sütununa getirmek istemiştim ,düşeyara ile bunu sağladık,fakat korumalı olunca sayfalar makrolar çalışmadı,aktif sayfasında excopyex diye bir makro var mesela,siz yardımınızla oluşturmuştuk.ex yazıyorsa git ex isimli öalışma kitabına yapıştır diyefakat korumlı olunca sayfa çalışmıyor ,çalışsada filtrelerde hata veriyor diğer makrolarda

Alternatif olsun, Aşağıdaki kodunu deneyin.

VBA:
(14 satır)

Alternatif olsun, Aşağıdaki kodunu deneyin.

VBA:
(14 satır)

hocam çok teşekkür ederim,tam olarak istediğim buydu,elinize sağlık fakat küçük bir sorun var kodda;çıkış sayfasına örneğin 18 ex yazdığımda aktif sayfasında 18 ex 1 ex 8 ex şeklinde rakamların tamamına yazıyor,rica etsem kodlara göz atabilirmisin birde kontrol f ile arama yapmaya izin vermiyor.sanırım sayfa korumasında kaynaklı,buna izin vermek mümkün olurmu

Set bul = s2.Range("B5:B" & s2.Cells(Rows.Count, "B").End(xlUp).Row).Find(s1.Cells(a, "A")) Bu satırı aşağıdaki gibi değiştirin.

VBA:
(1 satır)

Bence sayfa korumalı olsa dahi Ctrl + F ile arama yapabilirsiniz. Tek çözüm sanırım sayfa korumasını kaldırıp arama yapmak görülüyor.

Set bul = s2.Range("B5:B" & s2.Cells(Rows.Count, "B").End(xlUp).Row).Find(s1.Cells(a, "A")) Bu satırı aşağıdaki gibi değiştirin.

VBA:
(1 satır)

Bence sayfa korumalı olsa dahi Ctrl + F ile arama yapabilirsiniz. Tek çözüm sanırım sayfa korumasını kaldırıp arama yapmak görülüyor.
ilginiz için çok teşekkür ederim ,,elinize sağlık

ilginiz için çok teşekkür ederim ,,elinize sağlık

sn hocam,bıkmadan yardımcı olmanızdan yüz bularak birşey daha sormak istiyorum,hakkınızı helal edin bir çok şey öğrendim kısa zamanda;çok teşekkür ederim.
hocam aşağıdaki makroyu siz hazırlamıştınız,

Kod:
(21 satır)

bu makronun aynısından ex şifa ve göç olarak 3 tane var

burada tek tek çalıştırdığmda sorun yok fakat

Kod:
(19 satır)

yukarıdaki şekilde bunları peşpeşe çalıştırıp listemi güncelleyen makromu çalıştırdığımda örneğin excopy çalıştıktan sonra şifa copy de eğer kopyalanacak veri yoksa Excel takılıyor ve hata veriyor.eğer kopyalanacak veri yoksa diğerine geç şeklinde nasıl yapabilirim.şuanki halinde ex,şifa,göç üçündende en az 1 satır olmazsa olmayanda takılıyor.

Moderatörün son düzenlenenleri:
On error next resume kodunu kod kısmının en başına eklemeyi deneyiniz. Hata ile karşılaştığında bir sonraki kısma geçip devam edecektir. İşinizi görür mü bilemedim şimdi :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
22