Formül ile sonuç alma.

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Fehim
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Kısa Açıklama

Formül ile sonuç alma. isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyalar
Daha evvel açtığınız yardim ltfn başlıklı konu sayfasına yazdığım (aşağıda alıntıladım) uyarı/bilgilendirmeleri dikkate almamışsınız.
Konu başlığınız yine genel bir ifade ve açılış mesajınızda yine isteğinizle ilgili bir açıklama yok.
Forumumuzun Excel Formül Soruları bölümündeki konuların tümü "formülle sonuç alma"ya yönelik sorular değil mi?
Cevabımın altındaki İMZA bölümünü mutlaka okuyunuz.

Konu başlığı ve açılış mesajları ve örnek belgelerin taşıması gereken özellikler konusunda yeterli açıklama,
cevabımın altındaki İMZA bölümünde var. Bu bölümü okumanızı öneriyorum.

Bu açıklamalar doğrultusunda yeni bir örnek belge hazırlayarak tekrar ekleyebilirsiniz.
Dosyanızda, YIL/AY bilgisinin nereden alınacağı belli değil. Anlaşılan o ki belgenizde bir PUANTAJ çalışması yapacaksınız.
Biraz geniş düşünüp, bir hücrede işlem yılının seçilmesini/yazılmasını, başka bir hücrede AY bilgisinin yazılmasını/seçilmesini sağlayın.
Başka bir sayfada/alanda, personelin izin/rapor bilgilerinin kaydedileceği bir tablo hazırlayın mesela.

Ya da daha pratik olarak, forum sayfalarının sağ üst bölümünde yer alan ARA bölümünü kullanarak,
daha evvel forumda üzerinde çalışılmış bir puantaj belgesini bulup indirerek bunu kendinize kılavuz olarak kullanın.

.

Örnek belgenizde birkaç tarih vermişsiniz, ardından da bu tarihlerin değişebileceğini yazmışsınız.
İyi, güzel de bu tarihlerin belgenizde bir yerde yazılı olması ve formüllerin de bu tarihlerin bulunduğu hücrelerden alınması gerekir.
Bence forumumuz sayfalarının ÜST SAĞ kısmındaki ARA bölümünde PUANTAJ kelimesine göre arama yapıp,
göreceğiniz konu sayfalarını, örnek belgeleri ve çözümleri incelemenizde yarar var.

Hocam tarihler değişebilir derken girilen izin kısaltmaları o aya ait tarih tablosunda değişebilir demek istedim. Zaten tablo 1 aylık. Açıklama kısmına da almak istediğim sonucu örnek olarak belirttim.

Geri