B

Çözüldü Excel Yinelenenleri Birleştirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

butterfly0803

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Bir sayfada aynı isimli firmaları tek bir firma adı yazacak şekilde nasıl formülleme yaparız?

Ekli dosyalar

Çözüm
Ekteki dosyada ÇİFT olan firmaların tablosu var. Belirttiğiniz "silme kriteri" bence bu tabloda sıkıntılı. G-H her iki satırda da dolu olup diğer sütun verileri FARKLI olanlar var.
@Ömer BARAN
Aynı dosyada kişilerin yan satırlarında da ek bilgiler mevcut kaydırma olduğu için diğer bilgilerde sıkıntı oluyor bilgilerin tamamını 1 er adete indirmem gerektiği için desteğinizi rica ediyorum formül ne kullanabilirim?

Ekli dosyalar

Sorularınızı, gerçek belgenin özel bilgi olmayan kopyası şeklinde hazırlanmış kopyası üzerinden sorarsanız daha hızlı ve net çözüme ulaşmanız kolaylaşır.
Örnek verilere göre olması gerekenin ne olduğu bence net değil.

Bence; örnek belgenizi, belirttiğim şekilde tekrar yenileyip, olması gereken sonuçları örneklendirmelisiniz.

Merhaba,

Son örnekten yola çıkarak yapmak istediğiniz nedir?
@Ömer BARAN hocamın 2 numaralı mesajındaki formül, bir hücre aralığında alt alta birden fazla tekrar eden verileri sadece 1 kez yazmayı sağlar.

Bu formülü -sanırım- C sütununa uygularsanız; oradaki firmalardan 2 kez yazılanlar sadece 1 kez yazılmış olacaktır.

@admin
Deniyorum ama hata veriyor "TASMA" şeklinde ama .ekildiğinde de kayma yapıyor adres vs bilgiler karışıyor. Bu listede her firma adı ve tüm detayların tek olması gerekiyor ki bana gerekli olan da bu yardımıncı olabilirseniz çok memnun olurum.

Ekli dosyalar

@admin
Merhaba, bu yazdığınzı denetim zaten ben konuyu şöyle anlatayım. "ilk500 " yazan listedeki firmaların bazıları çift yazılmış hiç kaydırma yapmadan bu firmaları teke düşürmem gerekiyor ama bunu tüm sayfaya uygulamam lazım yani kayma vs olmaması gerekiyor. =BENZERSİZ(A2:A549) bu formülü uyguladığımda sürekli hata veriyor ve yana çektiğimde de kaydırma yaptı. Dolayısıyla çözemediğim bir problem var umarım anlatabildim. Ekli dosyada 2 örnek firma işaretledim aynı ikiside ama teke düşüremiyorum

Ekli dosyalar

Netleştirmek için soruyorum. Örnek firma : Polisan
Çift yazılı. Ancak diğer sütun verileri FARKLI. Sektör bilgisi bile aynı değil. TEKE indirildiğinde hangi satır kalacak? Bu diğer çift firmalar için de geçerli.

1701105056212.webp

Ekteki dosyada ÇİFT olan firmaların tablosu var. Belirttiğiniz "silme kriteri" bence bu tabloda sıkıntılı. G-H her iki satırda da dolu olup diğer sütun verileri FARKLI olanlar var.

Ekli dosyalar

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...