Excel to AutoCad

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan cocoa35
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Excel to AutoCad isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, Ek'te göndermiş olduğum dosyada excel'den autocad'e koordinat sistemi ile çizim, ölçümlendirme, ve text yapılabiliyor. Benim sorunum şu kod'ları tüm autocad versiyonlarında çalışabilecek şekilde düzenledim. yani tools/reference bölümünde autocad versiyonu tanıtımı yapılmadan çizimi yapabiliyor.
Ancak sorun şurda 2014,2016,2018 autocad versiyonlarında çizimi rahatlıkla yapıyor fakat 2020 versiyonunda hata veriyor. hata fotoğraflarınıda ekledim. Autocad çizimi ile ilgilenen arkadaşlara'da yardımı olması açısından bu durumu nasıl çözebiliriz acaba?
Ekli dosyayı görüntüle 5209Ekli dosyayı görüntüle 5210

Ekli dosyalar
  • rev01Excel to autocad çizim 2020.xlsm
    rev01Excel to autocad çizim 2020.xlsm
    41.2 KB · Görüntüleme: 11
  • hata1.webp
    hata1.webp
    15.4 KB · Görüntüleme: 38
  • hata2.webp
    hata2.webp
    39.4 KB · Görüntüleme: 46
Merhaba, Ek'te göndermiş olduğum dosyada excel'den autocad'e koordinat sistemi ile çizim, ölçümlendirme, ve text yapılabiliyor. Benim sorunum şu kod'ları tüm autocad versiyonlarında çalışabilecek şekilde düzenledim. yani tools/reference bölümünde autocad versiyonu tanıtımı yapılmadan çizimi yapabiliyor.
Ancak sorun şurda 2014,2016,2018 autocad versiyonlarında çizimi rahatlıkla yapıyor fakat 2020 versiyonunda hata veriyor. hata fotoğraflarınıda ekledim. Autocad çizimi ile ilgilenen arkadaşlara'da yardımı olması açısından bu durumu nasıl çözebiliriz acaba?
Merhaba,

ilgili kodu aşağıdaki gibi değiştirip dener misiniz ?

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Eğer çalışmazsa aşağıdaki kodu deneyin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(12 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri