Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kurban

Yıllık Dosya Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2013
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Selamun Aleyküm Sayın Ustadlar yine sizlerden yardım İsteme ihtiyaci duyduk Ekde bulunan excel dosyasından Etiket başmak istiyoruz fakat Bu makro vasıtasıyla yapmak istiyoruz ve bu arada sablon excel sayfasında mevcuttur Simdiden sorumuza cevap vereceğinizi beklıyoruz ve sizleri ALLAH'A emanet ediyoruz hayırlı aksamlar

sebahattın kaldırım

Ekli dosyalar

Çözüm
Kurban no sıralamasını deneme amaçlı 1-1394 şeklinde yaptım. Kendi listenizi tekrar oluşturursunuz. Ayrıca listenizde kurban no bulunmayan hücreler mevcut.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(21 satır)
Aleykumselam,
A4 kağıdına 10 adet etiket şablonu denk gelecek şekilde bir sayfa oluştursanız nasıl olurdu?
Oluşturduğunuz şablonlar, belli bir düzene göre sayfaya yerleşmiş olursa uygun olur.
Kodlama, oluşturduğunuz şablona göre yapılır.

Ekran görüntüsü 2023-07-05 233431.webp

"Etiket yazdırırken b sütunundaki kurban no ya, yani 1 den başlayarak son dolu olan satıra kadar etiket bassın" kriterini anlamadım?
Kurban no karışık şekilde sıralama yapılmış. Kurban no sütununu küçükten büyüğe sıralama işlemi yaptırsanız daha mantıklı değil mi? Kodlama içinde kolaylık olur.

Kurban no sıralamasını deneme amaçlı 1-1394 şeklinde yaptım. Kendi listenizi tekrar oluşturursunuz. Ayrıca listenizde kurban no bulunmayan hücreler mevcut.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(35 satır)

Ekli dosyalar

Çözüm
Sayın hocam sizleri rahatsız ediyorum bu konuda 365 ofis makrolarda sıkıntı çıkardığı için bilgisayarımdan sildim ofis 2013 devam ediyorum bu arada Kurban no karışık şekilde sıralama yapılmış. Kurban no sütununu küçükten büyüğe sıralama işlemi yapılsın ve işlem yazdırılmadan önce ön izleme de görmek istiyorum bu arada etıket yazılan 2 sayfa etiketler bos geliyor ekran göruntusu ektedir olması gereken etiket yazdır 1 sayfasında etiket formunda gösterilmiştir

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (18).webp
    Ekran Görüntüsü (18).webp
    28.6 KB · Görüntüleme: 6
Son düzenleme:
Selamun Aleykum Hocam verileri Kurban nosuna göre küçükten büyüğe doğru sıralansın ve yazıcıya göndermeden önce bize on izleyemeyi görmek istiyoruz .etiket sablonu ana sayfamda mevcuttur

Ekli dosyalar

Etiket şablonunu anasayfa ya ekleme sebebiniz nedir? Ayrı bir sayfaya şablonları oluşturmuştum.
Yazdırmadan önce önizleme imkanınız yok, 140 sayfa için her seferinde ayrı ayrı yazdırma kodu çalıştırılıyor.
Önceki yüklediğim dosya ile aynı dosyayı yüklemişsiniz. O dosyayı denediğimde herhangi bir sorun olmadan verileri aktarıyordu.
Sıralama işlemi dışında sorun var mı veya başkaca eklenmesi gereken bir işlem?

Son yazdırılar verilerin toplamı 10 sayısına ulaşmadığı için tabloların tamamı dolu değil. Son sayfa haricinde tablolar dolu şekilde yazdırılır. Sayfadaki verileri 30-35 adete indirip yazdırma işlemi yapıp kontrol edebilirsiniz.

Selamun ALEYKUM hocam Hataların ekran görutusu ekdedir etiket olusturken 26 sayfa yazdırılsınmı evet diyoruz .sayfa 2. seçiyoruz ve yazdır dediğimizde sadece yazıca 1 adet sayfa görutusu alıyoruz

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (19).webp
    Ekran Görüntüsü (19).webp
    66.5 KB · Görüntüleme: 6
  • Ekran Görüntüsü (20).webp
    Ekran Görüntüsü (20).webp
    33.1 KB · Görüntüleme: 6
  • Ekran Görüntüsü (21).webp
    Ekran Görüntüsü (21).webp
    30.1 KB · Görüntüleme: 6
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...