Dosya yedekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Dosya yedekleme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, hayırlı günler diliyorum.

Ekte gönderdiğim excel dosyamda dosya yedekleme makrosu mevcut, butona bastığımda dosyanın aynısı masaüstüne makrolu olarak yedekleme yapıyor.
Yapmak istediğim butona bastığımda aynı şekilde makrosuz olarak yedeklemesi için kodun neresinde değişiklik yapmam gerekir.
Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar
Merhaba Sayın @SilinenUye8231 .

Sayfadaki düğme ile aşağıdaki kodu ilişkilendirerek dener misiniz?
Kod, belgenin xlsx uzantılı makrosuz yedeğini MASAÜSTÜne kaydeder (varsa masaüstündeki eski yedek belge silinir) .

CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(25 satır)

.

Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık çok teşekkür ediyorum.
Aslında yapmak istediğim dosyayı her açtığımda masaüstündeki YEDEK klasörü içerisine hem makrolu hemde makrosuz olarak yedek almak istemiştim.
Dosyadaki kod zaten makrolu olarak kaydetiyor, birde makrosuz olarak kaydederse işlem tamam olacak. Eski dosyaları silmesin.

Kod aşağıdaki kısımda hata veriyor.
Kill yol & isim & ".xlsx"

Gönderdiğim resimdeki gibi yapmak istemiştim.

Ekli dosyalar
  • Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    21.9 KB · Görüntüleme: 9
Sayın @SilinenUye8231 .

Önceki kod cevabımı güncelledim.
Sayfayı yenileyerek önceki cevabıma tekrar bakınız.
Kodun yeni hali, bir tane makrosuz .xlsx uzantılı, bir tane de makrolu .xlsm uzantılı kopyası
örnek belgenizdeki kodda olduğu gibi tarih saat bilgisi eklenerek isimlendirilirek kaydedilir.

Dikkat: Koddaki yol bilgisinde Desktop ibaresinden sonra YEDEK kısmını aşağıdaki gibi eklersiniz.
yolisim = Environ("USERPROFILE") & "\Desktop\YEDEK\" & isim

.

Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık, şuan tam istediğim gibi çalışıyor, çok teşekkür ediyorum.

Bu işlemi göndermiş olduğunuz kodda sadeleştirme yapmaya çalışarak sadece .xlsx uzantılı makrosuz olarak kaydetmek istedim, olmadı.

Yardımcı olur musunuz?

Sayın Ömer Bey, ellerinize sağlık, şuan tam istediğim gibi çalışıyor, çok teşekkür ediyorum.

Bu işlemi göndermiş olduğunuz kodda sadeleştirme yapmaya çalışarak sadece .xlsx uzantılı makrosuz olarak kaydetmek istedim, olmadı.

Yardımcı olur musunuz?

Merhaba @SilinenUye8231 @Ömer BARAN üstadımızın yüksek müsaadeleriyle cevap vermek istedim. Microsoft Excel makrolu çalışma kitaplarını .xlsm olarak kaydeder. Ömer Baran abimin düzenlemiş olduğu koddan aşağıdaki satırı silin sadece .xlsx olarak kaydedecektir.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(2 satır)

MsgBox "Biri makrosuz, diğeri makrolu olarak 2 yedek dosya kaydedildi." bunu da düzeltirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri