E

Çözüldü Dağılım Grafiği

EkinYatarkalkmaz

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba size bir sorum olacak. Ben yüksek lisans tezim için bir çalışma yürütüyorum ve bu doğrultuda bir dağılım grafik hazırlamam gerek. Decoupling material use and economic performance – materialflows.net bu bağlantıda yer alan "global decoupling of gdp or rmc" (sayfanın en altında) adlı grafiği excelde nasıl yapabiliriz? benim verilerim ekte yer alıyor. yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

Tekrar merhaba :) yine bir sorum olacak tabloda eksen üzerinde noktaların yerine ekte gönderdiğim gibi ülkelerin kısaltmaları olabiliyor mu
Selamlar,
Tabi ki olabilir.
Nasıl olmasını tam açıklarsanız yapabilirim....
İstediğinizden anladıklarım :
1 - Sanırım mouse gezdirerek ülke seçimi olmayacak.
2 - Kırmızı Sarı Yeşil Noktalar olmayacak, onların yerine Ülke isim Kısaltmaları yazılacak.
3 - ya da hem noktalar olacak ve hem de hemen üzerlerinde ülke kısaltmaları olacak.
4 - CO2 ve GDP gibi değerlere yönelik bir etiket olmayacak.

Kısaca ilk gönderdiğim grafikte noktaların yerlerine Ülke isimleri mi yazsın istiyorsunuz.

Açıklamanızı takiben, bir de kullanacağınız Ülke kısaltmalarını yazın lütfen..

Selamlar,
Tabi ki olabilir.
Nasıl olmasını tam açıklarsanız yapabilirim....
İstediğinizden anladıklarım :
1 - Sanırım mouse gezdirerek ülke seçimi olmayacak.
2 - Kırmızı Sarı Yeşil Noktalar olmayacak, onların yerine Ülke isim Kısaltmaları yazılacak.
3 - ya da hem noktalar olacak ve hem de hemen üzerlerinde ülke kısaltmaları olacak.
4 - CO2 ve GDP gibi değerlere yönelik bir etiket olmayacak.

Kısaca ilk gönderdiğim grafikte noktaların yerlerine Ülke isimleri mi yazsın istiyorsunuz.

Açıklamanızı takiben, bir de kullanacağınız Ülke kısaltmalarını yazın lütfen..
1. 2. ve 4. dediğiniz gibi
etiketler: Almanya (DE) Fransa(FR) İngiltere (UK) İtalya (IT) İspanya (ES) Türkiye (TR) Hollanda (NL) Polonya (PL) Belçika (BE) Romanya (RO). diğer gaz emisyonları da aynı şekilde olabiliyorsa çok iyi olur

Sanırım istediğiniz böyle....

Not : Ülke isim kodlarını istememdeki neden, hem Türkçe ve hem de İngilizce olacağını söylediğinizden dolayı...
Türkçe ile kodların neler olabileceğini bilmiyorum....
Evet bu şekildeydi usanmadan cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Türkçe olarak bir kısaltma literatürde yokmuş bende baktım ancak genel kabul gören kısaltmalar attığım gibi oluyor.

Evet bu şekildeydi usanmadan cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Türkçe olarak bir kısaltma literatürde yokmuş bende baktım ancak genel kabul gören kısaltmalar attığım gibi oluyor.
Ben teşekkür ediyorum...
Kolaylar gelsin size...

Not : Dosyanın Hesap sayfasındaki kullanılmayan kalabalıkları da sildim. Bir önceki mesajımdaki eki yeniledim....