Çözüldü Comboboxtaki seçimegöre Kapalı dosyadan listboxa veriçekme

mertatakan3838

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli forum üyeleri C sürücüsünün içersindeki Evraklar klasöründe 2019.xlsx,2020.xlsx ........ vb isminde aynı formatta çalışma kitapları var. Benim yapmak istediğim comboboxta seçtiğim veriye göre Evraklar klasörünün içerisindeki dosyalardan listboxa formatı bozmadan veri çekmek. Çekeceğim format, 2021 yılı yakıt tüketimi butonuna tıkladığımızda gelen formatın aynısı olması lazım. Zaten format, sayfalardaki görülen çizelgenin aynısıdır herhangi bir özel durum yoktur. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

Bu tür işlemler için en doğru yöntem muhtemelen ADO yöntemidir ama ben bildiğim yöntemi önereceğim.

Userformun kod bölümünde en üstte mevcut Dim sonsatir, Arana.............. satırının altına
Dim dnm As Variant şeklinde yeni bir satır ekleyip, aşağıdaki kodları da userformun kod bölümüne yapıştırarak deneyiniz.

Açılacak ilgili yıl dosyasının, form isimli belgeyle aynı dizinde olduğunu varsaydım.

VBA:
You must log in to view content
(24 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Bu tür işlemler için en doğru yöntem muhtemelen ADO yöntemidir ama ben bildiğim yöntemi önereceğim.

Userformun kod bölümünde en üstte mevcut Dim sonsatir, Arana.............. satırının altına
Dim dnm As Variant şeklinde yeni bir satır ekleyip, aşağıdaki kodları da userformun kod bölümüne yapıştırarak deneyiniz.

Açılacak ilgili yıl dosyasının, form isimli belgeyle aynı dizinde olduğunu varsaydım.

VBA:
You must log in to view content
(24 satır)
Ömer hocam öncelikle çok teşekkür ederim. Makroyu denedim Aynı klasör içinde olduğu zaman istediğim gibi çalıştı. Veriyi listboxa çekeceğim dosya proğramla aynı klasör içinde değilde C:\EVRAKLAR\ klasörünün içinden çekecek şekilde revize etmemiz mümkünmü acaba

O zaman kodda yer alan ThisWorkbook.Path (2 yerde var) kısımlarını,
ÇİFT TIRNAK arasında olmak üzere "C:\EVRAKLAR" (sonunda KESME yok) olarak değiştirip deneyin.

.
Teşekkürler Ömer hocam yardımlarınız için pazartesi günü inşallah VIP üyeliğimi tekrardan yenileyeceğim sizin yardımlarınızın değeri ödenemez ama en azından forumunuza destek olmak gerekir saygılar