Çözüldü Çıkış Tarihi Girilince Aralığı Başka Bir Sayfaya Taşıma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Sancarefe

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Herkese Merhaba
altta anlattığım konuda yardıma ihtiyacım var.
VERİ SAYFASININ G hücresine çıkış tarihi yazınca A 2den (A sütunü otomotik sıra numarası ) K sonsuza kadar olan satır aralığında
misal A74 K74 satır aralığını VERI sayfasindan silse komple
Sonra DATA1 sayfasının A2 den başlayarak son dolu hücresini bulup DATA1 sayfasının Sıra numaranı A sutununa yazarak veri sayfasından sildiği araliktan B74 K74 aralığını son dolu satırdan itibaten yapışırsa
bunun kodu Nasıl olur acaba

Merhaba Sayın @Sancarefe .

Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlayacağınız
bir örnek belge üzerinden sorarsanız, çözüme ulaşmanız kolaylaşır.

İyi çalışmalar dilerim.

.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(16 satır)
Sayın @cakarem cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim. satir = Target.Row bu kısımda hata veriyor . Benim istediğim veri sayfasında G sutuna user form ile çıkış tarihi girdiğimde VERi sayfasından B den K'ye kadar kesip DATA1 sayfasındaki son boş hücreye sıra numarası vererek kaydedecek ve bu kaydettiği bilgiyi VERİ sayfasından A ile K arasını veya o satırın tamamını silecek. Amaç çıkış tarihi girilince personel depo diye düşündüğüm sayfaya geçecek aktif personel bilgileri olan VERİ sayfasında da olmayacak böyleyce.

1581252418559.webp

Değiştir butonuna tıklayınca mı işlem yapılacak?

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ama her degistir butonuna basinca veri sayfasindan kesip DATA1 sayfasına kaybetmeyecek. Çıkış Tarihi yazdıktan sonra değiştir tuşuna basılınca bu işlemi yapacak . Sayın @cakarem çok teşekkür ederim.

Sayın @cakarem şöyle yapsak daha kolay olur mu sizin için. Silinecek Persoeneli bulup texboxlara veya comboboxlara getirdikten sonra çıkış tarihi yazınca ayrı bir buton yapsak ve Değiştire değil de o butona basınca bu işlemi yapsa daha mi pratik olur islem sonunda da tum txt ve cb leri temizleyip uyarı verse . Fikir açısından yazdım.

Değiştir butonuna tıklamadan önce veriler gelmiyor mu? Dosyanızın mantığını bilmediğimden bunlar hep açık kalan sorular oluyor.
Sayın @cakarem şöyle yapsak daha kolay olur mu sizin için. Silinecek Persoeneli bulup texboxlara veya comboboxlara getirdikten sonra çıkış tarihi yazınca ayrı bir buton yapsak ve Değiştire değil de o butona basınca bu işlemi yapsa daha mi pratik olur islem sonunda da tum txt ve cb leri temizleyip uyarı verse . Fikir açısından yazdım.
Mantıken olabilir. Lakin fazla buton olması gözü yorduğu için ben pek sevmiyorum. Siz nasıl yapılacağının kararını verin ona göre çözüme devam edelim.

Sayın @cakarem. Değiştir butonuna tıklamadan önce veriler gelmiyor mu? Dosyanızın mantığını bilmediğimden bunlar hep açık kalan sorular oluyor. Değişir butonuna basmadan once verilerim geliyor . Ama dediğim gibi değiştir tuşu ile herhangi bir veri de değiştirebiliyorum. Çıkış Tarihi yazınca ise veri sayfasından DATA1 sayfasına taşısın o zaman .

Ekli dosyayı inceleyiniz.

İlgili kod yapısı:
[Gizlenmiş içerik]
Sayın @cakarem mantık çok güzel olmuş Elinize emeğinize sağlık tek bire sorun var benden kaynaklı o da şu: Veri sayfasından Keserken tüm dolu satırı (misal A2 Z2 arası dolu diyelim ) kesiyor ama DATA1 sayfasına sadece 10 hücreyi kopyalıyor (yani B ile K arasını alıyor) ben formun veri girişi alanlarını arttırdığım için bu aralığı istediğim zaman nasıl arttırıp azaltabilmeliyim. Şu an VERi sayfasından DATA1 sayfasına B den Z'ye kadar kesip alması gerekiyor. Bu benim hatam. Formun veri girişine göre aralığı nerelerden güncellemem gerekiyor.

Sayın @cakarem mantık çok güzel olmuş Elinize emeğinize sağlık tek bire sorun var benden kaynaklı o da şu: Veri sayfasından Keserken tüm dolu satırı (misal A2 Z2 arası dolu diyelim ) kesiyor ama DATA1 sayfasına sadece 10 hücreyi kopyalıyor (yani B ile K arasını alıyor) ben formun veri girişi alanlarını arttırdığım için bu aralığı istediğim zaman nasıl arttırıp azaltabilmeliyim. Şu an VERi sayfasından DATA1 sayfasına B den Z'ye kadar kesip alması gerekiyor. Bu benim hatam. Formun veri girişine göre aralığı nerelerden güncellemem gerekiyor.
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(3 satır)
11 sayısını değiştirerek ilgili sütun sayısını artırabilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...