Çözüldü Calisma Saati Hesaplama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Oytun

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Bir Kac Gündür Bir Excel Sayfasi Üzerinde Calisiyorum. Ama Belirli Bir Yerde Takildim ve Cözümleyemedim. Yardimci Olabilirmisiniz ?
Problemi Kisacasi Söyle; Her Ay, Günlük 3 Firma Icin Calisma Saatleri ve Mola Saatleri Ekledim. Saatler Normal Sekilde Örnek Olarak "09:00" olarak Yaziyorum ve Toplam Hesaplamasi "24" Olarak Hesapliyor. Buraya Kadar Sikinti Yok. Sikinti Mola Saatlerinde Basliyor. Mola Saatleride Toplam Hesaptan Düsmesi Gerekiyor. Ama Mola Saatleri Örnek Olarak 1 Saat Icin "1,00" Yarim Saat Icin "0,50" 45 Dakika Icin "0,75" 15 Dakika Icin "0,25" Olarak Yazilmasi Gerekiyor. Tabi ki Bunuda Toplam Hesaptan Cikarmaya Calistigim Zaman Hatali Islem Cikariyor. Örnek Olarak Baslangic 09:00, Bitis 18:00, Mola 0,50, Calisma Saati 9 Saat, Molayi Cikardigim Zaman 8,50 Yazmasi Gerekiyor. Ama Ne Yazik ki Olmuyor. Bu Konu Hakkinda Yardimci Olabilirmisiniz ? Simdiden Tesekkürler. Dilerseniz Hazirladigim Dosyasi Yollayabilirim.

Nacizane fikrim,
Mola vakitlerini de saat biciminde yazarsaniz sorun yasamazsiniz,
1 Saat Icin "1:00" Yarim Saat Icin "0:30" 45 Dakika Icin "0:45" 15 Dakika Icin "0:15"..
calisma dosyanizi paylasirsaniz uygulamali da yapilabilir.

Hizli Cevabiniz Icin Öncelikle Tesekkür Ederim, Ne Yazik Ki Anlattigim Sekilde Olmasi Gerekiyor. Cünkü Suana Kadar Sistem o Sekilde Devam Etmis, Degistirme Sansim Yok. Bundan Önce El ile Yazilip Hesaplaniyordu. Bende Zaman Kisaltmak Amaci Ile Excel Formülü Kullanarak Yapmak Istedim Ama, Sonuc :) Bu Sekilde Oldu, Belirli Bir Yerde Tikandim. Ben Dosyasi Ek Olarak Paylasiyorum. Simdiden Tesekkürler.

Ekli dosyalar

Yardiminiz Icin Tesekkürler, Benim Dedigim Sekilde Yapabilme Olasiligimiz Var mi ? Cünkü Yukarida da Bahsettigim Gibi Bu Zamana Kadar Sistem O Sekilde Yürümüs, Senelerdir Yürüyen Sistemi Bir Anda Degistirmek Baya Zor. Mola Saatlerini "0,25" "0,50" "0,75" "1,00" Gibi ve Toplam Hesaplama Bölümünde, Örnegin 08:30 Degilde 8,50 Gibi Yazma ? Birde Kisi Calisma Süresi 24 Saatten Fazla Olamaz Derken, Kanunen Mi Yoksa Hesaplama Olarak Mi ? :)

Birde Simdi Farkettim, Normalde Yaptiginiz Örnekte Toplam 6:30 Saat Calisma Saati Görünüyor, 45 Dakika Kesinti Ile 05;45 Olmasi Gerekiyor. 08:30 Nasil Cikiyor ? Birde "Toplam günlük calisma sekizbucuksaat olarak düsünülmüstür" Yazmissiniz. Tam Olarak Anlayamadim! Normalde Otomatik Olarak Hesaplayip 08:30 Yazili Yere Toplami Vermesi Gerekiyor. Yani "05:45"

Birde Simdi Farkettim, Normalde Yaptiginiz Örnekte Toplam 6:30 Saat Calisma Saati Görünüyor, 45 Dakika Kesinti Ile 05;45 Olmasi Gerekiyor. 08:30 Nasil Cikiyor ? Birde "Toplam günlük calisma sekizbucuksaat olarak düsünülmüstür" Yazmissiniz. Tam Olarak Anlayamadim! Normalde Otomatik Olarak Hesaplayip 08:30 Yazili Yere Toplami Vermesi Gerekiyor. Yani "05:45"
Formülü revize ettim

Doga kanunlari geregi günde 24 saat var ve bir isci o gün icin en fazla 24 saat calisabilir :)

Ekli dosyalar

Merhaba şöyle bir çözüm işinizi görür mü acaba.
Öncelikle Yardiminiz Icin Cok Tesekkürler, Tamda Istedigim Bu, Ama "Stunde" Yazan Bölümdeki Saat Formatini "Pause" de Yazili Format Gibi Gösterme Sansimiz Var Mi ? Örnek Olarak 25:30 Degilde "25,50" yada "25:00" Degilde "25,00" Gibi. Cünkü Asagida Ekstra Olarak "Monats Stunden Gesamt" Yazili Yere Bütün Ayin "Stunde Toplami" Toplanmasi Gerekiyor. Örnegin "25,50" veya "20,00" Gibi. Tabi ki Günlük Toplam Oldugu Zaman Stunden Gesamt Yeri "130,45" Felan Cikacak veya Daha Fazla.

Formülü revize ettim

Doga kanunlari geregi günde 24 saat var ve bir isci o gün icin en fazla 24 saat calisabilir :)
Haklisiniz, Doga Kanunlari Geregi Öyle :) Ben Su Manada Söylemek Istedim, Bir Günlük Bölümde 3 Adet Firma Var, Belki Bir Kisinin Tek Calisma Saati Girilmez, Her Firmaya Ayri Kisiler Yazilabilir Diye Anlatmak Istedim. Oda Yinede 24 Saati Gecmiyor Tabi Ki. :) Bu Arada Tesekkür Ederim.

Haklisiniz, Doga Kanunlari Geregi Öyle :) Ben Su Manada Söylemek Istedim, Bir Günlük Bölümde 3 Adet Firma Var, Belki Bir Kisinin Tek Calisma Saati Girilmez, Her Firmaya Ayri Kisiler Yazilabilir Diye Anlatmak Istedim. Oda Yinede 24 Saati Gecmiyor Tabi Ki. :) Bu Arada Tesekkür Ederim.
Öncelikle Yardiminiz Icin Cok Tesekkürler, Tamda Istedigim Bu, Ama "Stunde" Yazan Bölümdeki Saat Formatini "Pause" de Yazili Format Gibi Gösterme Sansimiz Var Mi ? Örnek Olarak 25:30 Degilde "25,50" yada "25:00" Degilde "25,00" Gibi. Cünkü Asagida Ekstra Olarak "Monats Stunden Gesamt" Yazili Yere Bütün Ayin "Stunde Toplami" Toplanmasi Gerekiyor. Örnegin "25,50" veya "20,00" Gibi. Tabi ki Günlük Toplam Oldugu Zaman Stunden Gesamt Yeri "130,45" Felan Cikacak veya Daha Fazla.

Konuyu tam anlamak icin; aylik toplam calisma saatini calisma ücreti ile carpim aylik maasini mi tespit etmek istiyorsunuz, yoksa sadece toplam aylik kac saat calismis onu mu tepit etmek istiyorsunuz ?

Konuyu tam anlamak icin; aylik toplam calisma saatini calisma ücreti ile carpim aylik maasini mi tespit etmek istiyorsunuz, yoksa sadece toplam aylik kac saat calismis onu mu tepit etmek istiyorsunuz ?
Sadece Toplam Aylik Kac Saat Calismis Onu Isleme Almak Istiyorum. Ama Dedigim Sekilde Islemesi Gerekiyor. Zamaninda O Sekilde Baslanmis Senelerdir o Sekilde Yürüyor Sistem. Benim Degistirme Sansim Olamaz Ne Yazik Ki. Mesela Vurkan Bey, Istedigim Sekilde Hazirlamis Ama Orada da Eksik Olan Yukarida Anlattigim Gibi, Stunde Yazilan Yerinde Pause de Yazili Olan Gibi Olmasi. Örnek Olarak Pause de "0,50" Yaziyor Stunde Yazili Yerinde o Günlük Toplanan Saatleri O Formatta Vermesi Yani "25,50" Gibi. Asagidada Aylik Saat Toplami Var. Onunda Ayni Sekilde Günleri Toplayip Örnegin "120,50" Gibi Hesaplamasi Gerekiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
27