Boş Klasörlerin Isimlerine Boş Yazdırma Makrosu

Kısa Açıklama

Boş Klasörlerin Isimlerine Boş Yazdırma Makrosu isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar;

İçiçe klasörlere sahip bir yapıda boş olan klasörlerin (içinde herhangi bir dosya bulundurmayan) isimlerine ("boş") eki yazdırmak istiyorum. Ve altklasörlerde de eğer hiç dolu klasör yoksa o klasörde boş olmalı. Yani yolu komple taramalı. Bunun için bir deneme yaptım fakat hala tüm yolu yazamıyorum. Yardımlarınızı beklerim. Yazdığım kod aşağıdaki gibidir. Ekli örnek yazılı rar dosyası kodun düzgün çalışması sonrasında olmasını istediğim sonuç. Yani bir klasör ve onun alt klasörleri boş ise içine boşuna girmek istemiyorum. Bunu dinamik bir şekilde binlerce içiçe klasöre uygulamak istiyorum. Fakat en dipte bir dosya var ise o yol komple kendi ismi ile kalmalı.Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(32 satır)

Ekli dosyalar
Sayın @ÖmerBey teşekkür ederim. Sorunsuz çalıştı.

Bir diğer problemim ise bu makroyu çalıştırdığım klasör üzerinde herhangi bir dosya ekleme ve silme işlemi yaptığım zaman bu boş yazılarını silecek veya ekleyecek bir güncelleme makrosu yazmak olacak. Gönderdiğiniz kodu iyice inceleyerek üzerinde sorgulama yaptıra yaptıra halletmeye çalışacağım. Yardımlarınız için teşekkürler.

Şuan güncel olarak çalıştırıldığında sadece boş olan klasör ve alt klasörlere boş yazan makroyu tamamlamış oldum. Final hali aşağıdaki gibidir. Kullanmak isteyen arkadaşlar için paylaşıyorum.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(46 satır)

Geri