Çözüldü A Sütunundaki Boş Satırları Gizleme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan teyadih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Sayın AhmetRasim tarafından yapılan programdaki mevcut makroya E sütunu dolu ise sıra numarası yazdırdığım formül bulunan A4 ile A1000 arasındaki satırlardan değeri sıfır olan yani boş olan satırları gizleyecek makro formülüne ihtiyacım var. Makro bilgim olmadığından nereye ve nasıl eklemem gerektiğini de açıklayabilir misiniz? Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Teşekkür ederim sayın Baran elinize sağlık. Düğme ekleyip makro atadığım zaman çalıştı. Ancak telefonda kullanmak için sayfayı PDF ye çevirdiğimde sayfada olmayan ancak ön izleme yaptığımda gözüken aşağıdaki resimdeki gibi nazaroti Product Catalog yazan mavi alan çıkıyor. Sayfa düzeni-çalışma sayfası-Açıklamalar sekmesinde bulunanların hepsini denedim ama yine çıkıyor. Sanırım makronun içinde var olan bir şey. Mavi alanı kaldırma şansımız var mı acaba?

Adsız.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ekran görüntüsünde gördüğüm şey ile makronun bir ilgisi yok.
PDFye dönüştürme işlemini nasıl yapıyorsunuz bilemiyorum ama,
PDF kaydına ilişkin kodlarla ilgilidir ya da telefonunuzdaki PDF görüntüleme programıyla ilgili olabilir, bilemiyorum doğrusu.

Bu belge dışında bir excel belgesini aynı yöntemle PDF ye dönüştürdüğünüzde telefondan açtığınızda aynı şey oluyor mu?
Aynı PDF belgeyi bilgisayarda görüntülediğinizde benzer şey oluyor mu?

Kod satırlarının açıklamasını yazayım en iyisi.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)

Farklı kaydet yapıp kayıt türünü PDF seçerek PDF ye çeviriyorum sayın Baran. Başla makrolu ve makrosuz Excel sayfasını PDF ye çevirdiğimde çıkmıyor. Kontrol ettiğimde ise size gönderdiğim örnek dosyada da var sayın Baran. Sayın AhmetRasimin yazdığı resim ekleme koduyla alakalı olabilir sanırım. Size zahmet resim ekleme koduna bakabilir misiniz?

Resim Ekleme koduna bakmadım.

Şimdi fark ettiğim bir şey var blgenizde. SAYFA YAPISI kısmını açarsanız ÜSTBİLGİ olarak belgenizde o resim mevcut.
SAYFA YAPISI kısmından o görseli sildikten sonra pdf kaydedin, ya da verdiğim kodda End Sub satırının üstüne aşağıdaki satırı yapıştırın.
Böylece belgenin bulunduğu klasöre, satırlar gizlenmiş hali album.pdf olarak kaydedilsin.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...