Çözüldü Benzersiz Sıralama Hatasını Çözme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gokhany

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Benzersiz sıralamada nerede hata yapıyorum? Yardımcı olabilir misiniz?
Ofice 2016

Ekli dosyalar

Çözüm
F6 ya böyle yazıp aşağı sürükleyin. C sütununda Formüllü veriler bulunduğundan boş olarak görmüyor veri olduğu için F6 yı boş bırakıyor diğerlerini benzersiz ve alfabetik sıralıyor.

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)
F6 ya böyle yazıp aşağı sürükleyin. C sütununda Formüllü veriler bulunduğundan boş olarak görmüyor veri olduğu için F6 yı boş bırakıyor diğerlerini benzersiz ve alfabetik sıralıyor.

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

Çözüm
Hocam F6 ya yapıştırdım, aşağıya kopyaladım. Hepsi boş gösteriyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240117-224201_Excel.webp
    Screenshot_20240117-224201_Excel.webp
    60 KB · Görüntüleme: 3
Dizi Formülleri formül ilk hücreye yazıldıktan sonra Ctrl + Shift + Enter yapıldıktan sonra aşağı sürüklenir normal Enter yapılarak değil.

Telefondan yaptığım için Dizi formülü yapamadım. Ama telefondaki dosyayı bilgisayara atınca orada bu formül dizi formülü olarak görünüyor. Yarın bilgisayarda kontrol edeceğim

Hocam bu formülü C1,C2,C3 deki kıstaslara göre, data sayfasından F6 ve aşağıya benzersiz yapabilirmiyiz. A5 den D1000 e kadar veriler formülle listelediğim için F6 ve aşağısı hep sıkıntı çıkarıyor..Başka bir forumda da bu formülü bir türlü çözemediler de ondan diyorum. Bazen çalışıyor, bazen çalışmıyor. Ne sıkıntı var bilemiyorum..

Son düzenleme:
Hem 3 kriterli filtreleme hem benzersiz hem de Alfabetik sıralı istiyorsanız tek formülle size tavsiyem Excel 2016 dan vazgeçip ofis 365 versiyonuna geçmenizdir. Yada Makro ile çözüm aramanızdır. Hem bu haliyle sıkıntılı bir yanda göremedim yarın pc ye geçince deneyip yazarsanız daha iyi olur.

365 ofis versiyonu kullandığım için çok uzun yazılan dizi formülleri çoğu zaman 2016 versiyonlarında çalışmıyor.. 2016 versiyon olmadığı için test etme imkanım da yok.. Ekseriyeten iç içe uzunca dizi formülleri 2016 versiyonunda çalışma kitabınızı çok yorar ve excel performansınızı çok düşürür.. o yüzden 2016 da şu an yaptığınız gibi yardımcı sütunlar veya yardımcı alanlar ile sonuca gitmeniz sizin için daha iyi olur. Sonuçta excel kolaylık için vardır. Yavaş çalışan veya donan excellerde çalışma eziyet haline gelir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...