Başlıklara Dayalı Veri Listeleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Başlıklara Dayalı Veri Listeleme isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Herkese Merhaba,

Belirli başlıklar altında girilmiş olan verilerin var olduğunu bir çalışma kitabında, bazı başlık ve o başlıklara ait girilmiş olan verileri koşula dayalı olarak bir başka sayfada listeleyebilmek için örnek verebilecek olan var mıdır ?

Mesela aşağıdaki örnekte bu listenin bir çalışma sayfasında olduğunu farzedelim.

1698955936941.webp

Aşağıdaki örnek ise yukarıdaki tablodan bir koşula bağlı olarak çekilen başlık ve veriler olsun.
1698955977790.webp

Bunu nasıl yapabilirim ?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

Syg,

Tekrar Merhaba,

İlgili formül aranan değeri hücreye yazıp sonrasında formülü uyguladığınızda. aşağıdaki gibi doğru sonucu veriyor.

1698960376447.webp

Ancak önce formülü uygulamak istediğiniz hücreye yazıp sonrasında aranan değeri yazdığınızda formül nedense çalışmıyor. Bu durumu nasıl düzeltebilirim ?

Syg,

Tekrar Merhaba,

İlk mesajımda sorumu sorarken aşağıda paylaşmış olduğum resimde olduğu gibi detay vermeyi atlamışım.

Formülü kullanacak olduğum çalışma sayfasında birleşmiş hücreler kullanmak zorunda olduğumdan yukarıda yazılan formülü hücrelere ayrı ayrı kopyalayamıyor ve uygulayamıyorum.

Hücrelerde ayrı ayrı kullanabileceğim bir formül önerisi olan olabilir mi

Yardımları için şimdiden herkese çok teşekkür ederim.

1699300527710.webp

Syg,

Hocam eskiden kullanmış olduğum bir çalışma kitabında kullanılmış olan bir formül var.

Ancak kitabıma uyarlamayı beceremedim. Yine de teşekkür ederim.

Syg,

Ekli dosyalar
Son düzenleme:
Merhaba,

Ekteki kitapta uygulanmış var hocam. Ancak farklı koşullar kullanılmıştı. Ama ben sarı renk haricindeki koşullar dışındakiler kullanılmasın istiyorum. Ama formülü revize edemedi açıkcası. Veri çekilen sayfadaki başlıkları eklediğinizde aynı başlıklara ait veriler sayfadan çekiliyor.

Syg,

Ekli dosyalar
Merhaba,

Konu aşağıda uygulanan başka formüller ile çözüldü.

#Sheet1
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

#Sheet2
Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Herkese teşekkürler,

Syg,

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri