AutoFilter ile detaylı filtre yapma

Kısa Açıklama

AutoFilter ile detaylı filtre yapma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

AutoFilter kullanarak yıl, ay, proje ve bölüm gibi filtreleme yapmak istiyorum. AutoFilter kullanmamın sebebi bazı hücrelere köprü Hyperlinks ile link atıyorum. forumda başka filtreleme kodları buldum onlar maalesef çalışmadı. AutoFilter kullanılan çalıştı ama onuda bir türlü detaylı hale yetiremedim. yardım eder misiniz?

Forumda bulduğum kodları bir birlerine entegre etmeye çalıştım..

Ekli dosyalar
Çok sağolun ömer bey

Evet dediğiniz gibi işlem hızı biraz yavaş Match kullanıldığı için mi ?
Sizce böyle raporlama yapmak için en ideal yöntem nedir
Autofilter kullanılsa hız artar mı?

VBA - ✅ Farklı sheetlerden veri alma
bu konudaki kendi verilerimi denedim işlem hızı iyi.

userform kapatmak için tıklayınca böyle bir hata veriyor.

1595537450892.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Denemediğim belgeyi gönderme alışkanlığım yoktur.
Denemelerinizi, kendi verilerinizi gönderdiğim belgeye ekleyerek, gönderdiğim belge üzerinde yapın.

Ayrıca gönderdiğim belgedeki kodlarda For s = 1 To UBound(brn) ...... Next arasını aşağıdakiyle değiştirirseniz daha iyi olacak.
Böylece kriterere uyan satırların kontrolü için tek If,,,End If sorgusu yapılmış olur.

Dosyada mevcut kodlar zaten benim kodlarım idi.

Tavsiyem; belgenizdeki sayfalarda sıra numarası gibi bir sütunun varlığı ve
tarihi tek sütun olarak kullanmak yerine, yıl ve ay için ayrı sütun ekleyip buraya aldırmak yönünde olacak.
Tabi hızı asıl etkileyen bu mevzu değil. Tarih filtresinin özelliğiyle ilgili. Çünkü isteğiniz tek tarih veya iki tarih arası değil,
birden fazla yıl, birden fazla ay sorgusu içeriyor. Bu nedenle FİLTRE yöntemi doğru yöntem değil gibi görünüyor.

Dolayısıyla en azından koşullara uyan satırların satır numaralarını diziye alıp (bu kısım hız bakımından iyi)
diziye alınan satır numaraları ikinci bir döngüye sokulup, satır satır veri kopyalama (yavaşlama olacaksa burası nedeniyle olur)
şeklinde oluşturulmuş bir kod var.

Zamanım olursa şöyle bir seçenek düşünebilirim.
Verileri yine dizi yöntemiyle almak, eğer hücre köprü içeriyorsa (köprü içeren sütunlar belli sütunlarda ise bunun bilinmesi iyi olur)
başka bir diziye de köprüleri alıp, ANASAYFAya sonuçları yazdırdıktan sonra köprüleri tekrar oluşturmak.

Hız bakımından nasıl fark eder bilemiyorum.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(8 satır)

.

Zamanım olursa şöyle bir seçenek düşünebilirim.
Verileri yine dizi yöntemiyle almak, eğer hücre köprü içeriyorsa (köprü içeren sütunlar belli sütunlarda ise bunun bilinmesi iyi olur)
başka bir diziye de köprüleri alıp, ANASAYFAya sonuçları yazdırdıktan sonra köprüleri tekrar oluşturmak.

Hocam bu yöntemi müsait olduğunuzda deneyebilir misiniz? Köprü içeren sütunlar P:U

Geri