Çözüldü A5 Formatında Fatura Şablonu Oluşturma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dilarolog

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

A5 formatında bir faturamız var, bunu elle doldurmak yerine excel de üstüne yazıp çıktı almak istiyoruz. Faturayı denk getirmek ve çıktı alırken sayfaya ayarlamakta sıkıntı yaşıyorum. Yardımcı olabilecek birisi var mıdır acaba

Çözüm
Merhaba,

Baskı ön izlemeden baktığım zaman sayfa kenar boşlukları tam ayarlanmamış görünüyor. Kenar boşlukları kontrol eder misiniz?
1601965729452.webp
Faturanızı excelde oluşturup boş bir sayfaya yazdırın. Sonrasında boş bir faturanın arkasına koyup, hücre yükseklik ve genişliklerini değiştirerek ayarlama yapabilirsiniz.

Merhaba, forumumuza hoşgeldiniz Sayın @dilarolog .

Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlayacağınız
örnek belge üzerinden sorarsanız daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki konu sayfasını bir inceleyi isterseniz. Benzer bir çalışma daha evvel yapılmıştı.

.
Merhaba,

İlk sorum olduğu için kurallara uygun yazmamış olabilirim, kusura bakmayın.
Altta gönderdiğiniz konu sayfasını inceledim fakat orada gönderdiğiniz örneği indirirken hata veriyor indiremedim o nedenle tekrar sordum. faturamız A5 boyutunda örneğini dosya olarak ekliyorum. Ben excelde kabataslak bir şablon oluşturdum fakat toplam kdv g. toplam alanlarına çıktı almak istediğimde ya üste yazıyor ya da o bölümdeki yazı çıkmıyor. Yardımcı olabilir misiniz? Teşekkürler.
Merhaba, forumumuza hoşgeldiniz Sayın @dilarolog .

Sorularınızı, cevabımın altındaki İMZA bölümünde yer alan açıklamalar doğrultusunda hazırlayacağınız
örnek belge üzerinden sorarsanız daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki konu sayfasını bir inceleyi isterseniz. Benzer bir çalışma daha evvel yapılmıştı.

.

Ekli dosyalar

• şablon.xlsx
    şablon.xlsx
    10.1 KB · Görüntüleme: 7
  • fatura boş.webp
    fatura boş.webp
    34.7 KB · Görüntüleme: 7
Sayın @dilarolog .

İlgili belgeyi bir de fareyle BURAYA tıklayarak indirmeyi deneyin isterseniz.
Belgenin indirilmesiyle ilgili bir sorun göremiyorum.

Cevabınıza eklediğiniz fatura görüntüsü yamuk.
Bence düzgün bir görüntüyü boş bir excel sayfasına yapıştırın.
Aynı belgede başka bir sayfaya da faturaya yazılacak bilgileri hangi formatta tutuyorsanız o formatta bir sayfa daha olsun.

Sonra da bu belgeyi foruma yüklerseniz bakılır elbette.
Ancak, bağlantısını verdiğim konu sayfasında da belirttiğim gibi bu tür işlerde ince ayar işinin eninde sonunda
kullanıcının kendi bilgisayarında, kullanılan yazıcıda denenmesi gerekecektir.

.

Sayın @dilarolog .

İlgili belgeyi bir de fareyle BURAYA tıklayarak indirmeyi deneyin isterseniz.
Belgenin indirilmesiyle ilgili bir sorun göremiyorum.

Cevabınıza eklediğiniz fatura görüntüsü yamuk.
Bence düzgün bir görüntüyü boş bir excel sayfasına yapıştırın.
Aynı belgede başka bir sayfaya da faturaya yazılacak bilgileri hangi formatta tutuyorsanız o formatta bir sayfa daha olsun.

Sonra da bu belgeyi foruma yüklerseniz bakılır elbette.
Ancak, bağlantısını verdiğim konu sayfasında da belirttiğim gibi bu tür işlerde ince ayar işinin eninde sonunda
kullanıcının kendi bilgisayarında, kullanılan yazıcıda denenmesi gerekecektir.

.
Merhabalar,

Gönderdiğiniz içerik gerçekten çoook işime yaradı teşekkür ederim. Ben örneğinizden bakarak bir şablon oluşturdum, ince ayarları kendim yapacağım evet fakat çıktı alırken toplam, kdv ve genel toplam olan kısmı yazdırmıyor. Baskı önizleme, yazıcı ayarları vs. tüm ayarları kontrol ettim. Sanırım kağıt boyutuyla ilgili bir sıkıntı yaşıyorum. Yazdırmak istediğim kağıdın boyutu gen 14,8 yük 19,5 şeklinde. Özel boyuttan ayarladım, A5 seçtim fakat hangisini denediysem olmadı. Sizden ricam ayarlara bir bakabilir misiniz ölçüde bir hata yapmış olabilir miyim diye?

Ekli dosyalar

Merhaba,

Baskı ön izlemeden baktığım zaman sayfa kenar boşlukları tam ayarlanmamış görünüyor. Kenar boşlukları kontrol eder misiniz?
1601965729452.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
10