A

Çözüldü A sütununun tamamını metin belgesi olarak alamıyorum

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan Akif59
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Akif59

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba Sayın @Ömer BARAN
imalat sayfasındaki sipariş hazırla butonu ile accumark sayfası A sütununda veriler oluşturuluyor bu verileri oluşturan kod modül üçtedir bu kodun sonunda oluşturduğu verileri masa üstüne metin belgesi olarak kaydeden bir bölüm var bu bölüm A sütunun da oluşan verilerin sadece bir kısmını metin belgesi olarak kaydediyor

accumark sayfası A sütununda dosyanın tam dolu alinde 39751 satırlık veri oluşuyor

Ekli dosyalar

Merhaba Akif Bey,

Mevcut kod'un, istenilen formatta belge oluşturduğundan emin misiniz?
Format bakımından istediğiniz sonucu alamıyorsanız,
aşağıdaki konu sayfasında benim verdiğim bir csv belge oluşturma makro kodu var, oradaki koddan yararlanabilirsiniz.

Oluşturulan belgeye AccuMark Explorer isimli sayfa A sütunundaki son satıra kadarki alanın dahil edilmesiyle ilgili sorun varsa
mevcut kodun son kısmında yer alan sat = Activesheet.UsedRange satırını
sat = S2.Cells(Rows.Count, 1).End(3).Row olarak değiştirmeniz yeterli olur.

Merhaba Akif Bey,

Mevcut kod'un, istenilen formatta belge oluşturduğundan emin misiniz?
Format bakımından istediğiniz sonucu alamıyorsanız,
aşağıdaki konu sayfasında benim verdiğim bir csv belge oluşturma makro kodu var, oradaki koddan yararlanabilirsiniz.

Oluşturulan belgeye AccuMark Explorer isimli sayfa A sütunundaki son satıra kadarki alanın dahil edilmesiyle ilgili sorun varsa
mevcut kodun son kısmında yer alan sat = Activesheet.UsedRange satırını
sat = S2.Cells(Rows.Count, 1).End(3).Row olarak değiştirmeniz yeterli olur.

Merhaba sayın BARAN
_verdiğiniz değişikliği yapınca A Sütununda oluşan 1470 satırlık veriyi sorunsuz bir şekilde masaüstüme METİN belgesi olark kaydetti

_ dosyayı ful doldurunca A sütununda oluşan maksimum satır sayısı 39751 olur bunu masa üstüne kaydedemedi ve hata verdi

1592090690122.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
BElgenizdeki kodu çalıştırıp, csv oluşturma kısmına geldiğinde kodu durdurdum.
Ardından ilgili sayfada 70.000 satırdan fazla kısmı üst taraftan kopyalayarak doldurdum (dolu satır sayısı 50.000'in üzerinde)
Kodu çalıştırmaya devam ettim ve sorunsuz ...Dosya uzantılı (tanımsız bir uzantı) şeklinde bir belge oluştu ve belgeyi excelde açtım.
Bir soruna rastlamadım.

Şimdi kalkmam lazım.
İsterseniz belirttiğiniz doluluğu sağlayacak veriler olacak şekilde yeni bir örnek belge ekleyin daha sonra bakarım.

.

tam dolu dosya ektedir
hatanın nedeni fikir vermesi acısından söylüyorum önceden formüller ile kullanırken A sütununda oluşan her kesimin verileri arasında 3 satır boş bırakılıyor du
ben o komutları temizledim başarılı olamamış olabilirim.

_istenilen sonuç accumark sayfasında A sütununda oluşan dolu satırların imalat sayfası I4 hüçre değerini isim olarak seçip masa üstüne herhangi bir metin dosyası türünde ( txt , cvs, dosya) kaydetmesi

Ekli dosyalar

Akif Bey, sorun değişken tipi tanımlamasında.
-- Integer değişkenin alabileceği en büyük değer 32.768.
-- Kodun hata verdiği satırın hemen üstündeki Dim i, sat As Integer satırını Dim i, sat As Long olarak değiştirirseniz sorun kalmaz.

.

Artık bu dosya sizi de beni de yordu farkındayım ama dosyada geri dönüşü olmayan planlar yaptığım için her şeyin üstünden geçiyorum sizin yazdığınız tek tek gizli sütunlardan sütun aç ve içeriğini silerek sütunu gizle kodlarım sayfa korumasını kaldırıyor nedenini anlayamadım yine yardımınızı rica ediyorum
modül 1 de ilk iki kod
tekrar dosya eklemedim bu konuda 5 mesajdaki dosyada da aynı sorun var
görseldeki butonlar ile işlem yapıyorum
1592233484818.webp

Mevcut kodları aşağıdakilerle değiştirin.

CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(29 satır)

.
Sayın BARAN kişi kendini bilir bunları sizi övmek için söylemiyorum
insanlar ile olan ilişkilerimde hiç bir zaman maddi beklentiler göz etmemişimdir ama her zaman manevi beklentilerim olmuştur
hiç tanımadığınız insanlara bu kadar içtenlikle ve sabırla yardımcı olmanız taktire şayan fırsat buldukça başka konulardaki çözümlerinizi de ilgiyle takip ediyorum
kodlar tamamdır problemsiz çalışıyor elinize sağlık

Eyvallah. (y)

Memnuniyetinizi;
-- forumda mümkün olduğunca aktif şekilde çevrimiçi olarak (zaten oldukça sık çevrimiçi olduğunuzu biliyorum, aynen devam),
-- etrafınızdaki Excel kullanıcılarına forumumuzdan haberdar edip, forumumuza üye olmalarını salık vererek,
gösterebilirsiniz,

.

Akif Bey, sorun değişken tipi tanımlamasında.
-- Integer değişkenin alabileceği en büyük değer 32.768.
-- Kodun hata verdiği satırın hemen üstündeki Dim i, sat As Integer satırını Dim i, sat As Long olarak değiştirirseniz sorun kalmaz.

.
Merhaba sayın BARAN
belki sınırları zorlamak olacak ama söyle bir şey yapmak mümkün müdür

ilgili kod sayenizde A Sütununu sorunsuz bir şekilde masa üstüne metin belgesi olarak alıyor
ben bu metin belgesini ilgili tasarım programının içine bir klasöre kopyalayarak alıyorum o program bu metin belgelerini GT_ORDER Dosyası (.GT_order) böyle bir dosya türüne çeviriyor
biz A Sütununu masaüstüne değilde direk bu formatta ilgili klasörün içine attırabilir-miyiz

H:\userroot\storage\ZARA\order

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(15 satır)

Akif Bey,

Open ThisWorkbook.Path & "\" & [I4] & ".Dosya" For Output As #1
satırını
Open "H:\userroot\storage\ZARA\order & "\" & [I4] & ".Dosya" For Output As #1
şeklinde değiştirerek deneyin isterseniz.

Akif Bey,

Open ThisWorkbook.Path & "\" & [I4] & ".Dosya" For Output As #1
satırını
Open "H:\userroot\storage\ZARA\order & "\" & [I4] & ".Dosya" For Output As #1
şeklinde değiştirerek deneyin isterseniz.

Sayın BARAN
İlgili satırı değiştirdiğim anda kırmızı oldu
1592514995473.webp

direk klosöre attığımız için I4 Hüçre değerini masa üstüne attığımızda ki gibi isim olarak almasına gerek yok

içine atmaya çalıştığımız klasörde dosya türleri gürseldeki gibi görülüyor

1592515437530.webp

H dizini sizin bilgisayarda değil mi?
İlgili dizindeki GT_ORDER dosyasının bir örneğini iletirseniz bir bakayım.
Merhaba Sayın BARAN
H . Ana bilgisayar da bir sürücü tam adresi görselde

Ekli dosyayı görüntüle 4510
GT ORDER örneklerini zip leyerek yükleye bildim

yapılmak istenilen normalde masa üstüne atılan = order başlığıyla başlayan metin belgelerini direk olarak ilgili klosörün içine ilgili formatta atabilmek

şu an bu işlemi ilgili tasarım programının bir uygulamasını açıp masa üstündeki metin belgesini çağırarak yapıyorum

#
=:order
o:LVGL05555-100Pastal 1
4:LVGL05555
d:HAVLI
l:LAY LIMIT-FARK-NEST
a:PASTAL-V8
g:P-NOTCH-V
w:131
8:Y
b:BAFIR
m:188830106P3813
t:INSEAM28-40
z:W23-48-I28-40
0:A
e:Y
q:1
s:26/32

Ekli dosyalar

• fatalmen333.xlsx
    fatalmen333.xlsx
    9.3 KB · Görüntüleme: 1
  • 1592552344074.webp
    1592552344074.webp
    6.1 KB · Görüntüleme: 12
Eklediğiniz GT_ORDER dosya türü sanıyorum özel bir dosya türü ve doğrudan bu dosya türüne göre kayıt pek mümkün değil gibi.
Eğer olacaksa, oluşturulan xxxx.Dosya belgesinin, masaüstü yerine doğrudan ilgili dizine kaydedilmesi işine bakmak gerek.

Ekran görüntüsünü verdiğiniz \\192.168..... diye devam eden klasördeki herhangi bir dosyanın üzerine SAĞ tıklayın
ve özelliklerini görüntüleyin. Özellikler ekranındaki ADRES/KONUM bilgisini kopyalayıp,
verdiğim kod değişiklik önerisinde, ÇİFT TIRNAK ARASINDAKİ DOSYA YOLU yerine yapıştırarak bir deneyin isterseniz.

.

Eklediğiniz GT_ORDER dosya türü sanıyorum özel bir dosya türü ve doğrudan bu dosya türüne göre kayıt pek mümkün değil gibi.
Eğer olacaksa, oluşturulan xxxx.Dosya belgesinin, masaüstü yerine doğrudan ilgili dizine kaydedilmesi işine bakmak gerek.

Ekran görüntüsünü verdiğiniz \\192.168..... diye devam eden klasördeki herhangi bir dosyanın üzerine SAĞ tıklayın
ve özelliklerini görüntüleyin. Özellikler ekranındaki ADRES/KONUM bilgisini kopyalayıp,
verdiğim kod değişiklik önerisinde, ÇİFT TIRNAK ARASINDAKİ DOSYA YOLU yerine yapıştırarak bir deneyin isterseniz.

.
Sayın BARAN
Yine ilginiz için teşekkür ederim ilgili klasörün içine kaydın bir yolu varmış tasarım programının Türkiye dispiratöründen aldığım bilgiye göre ama resmen yeni bir program yazmak kadar uzun bir iş ve benim altından kalkacağım bir iş değil yani sadece bir fikirdi kendinize iyi bakın görüşmek üzere hayırlı günler diliyorum