ExcelDepo

İstenmeyen Biçimdeki Tabloyu Doğru Biçime Dönüştürme

ExcelDepo

Site Kurucusu
Hatalı aktarılan ürünlerden bir tablo oluşturmak için Excel'de aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

Adım 1: Verileri Hazırlama​

Öncelikle, hatalı aktarılan ürünlerin bulunduğu bir liste oluşturun. Bu listeye ürün adı, hata türü, tarih vb. gibi ilgili bilgileri ekleyebilirsiniz.

Adım 2: Verileri Tabloya Aktarma​

1. Excel'de yeni bir çalışma sayfası açın.
  2. Hatalı aktarılan ürünlerin bulunduğu listeyi kopyalayın.
  3. Yeni çalışma sayfasında, istediğiniz hücreye sağ tıklayarak "Yapıştır" seçeneğini seçin ve "Değerler" olarak yapıştırın.

Adım 3: Verileri Tablo Haline Getirme​

1. Oluşturulan veri bloğunu seçin.
  2. "Ekle" sekmesine gidin ve "Tablo" düğmesine tıklayın.
  3. Açılan iletişim kutusunda, veri aralığınızı otomatik olarak algılayacak şekilde "Tablo Aralığı" seçeneğini doğrulayın ve "Tamam" düğmesine tıklayın.

Adım 4: Tabloyu Düzenleme​

1. Tablonun başlıklarını düzenleyin ve gerektiğinde sütun başlıklarını yeniden adlandırın.
  2. Tabloya ek sütunlar veya formüller ekleyerek istediğiniz analizleri gerçekleştirin.
  3. İhtiyacınıza göre tabloyu biçimlendirin ve görsel olarak daha anlaşılır hale getirin.

Adım 5: İhtiyaca Göre Analiz Yapma​

Tabloyu analiz etmek için filtreleme, sıralama, toplama vb. gibi Excel'in sunduğu araçları kullanabilirsiniz. Ayrıca, grafikler oluşturarak verileri görselleştirebilirsiniz.
Bu adımları takip ederek, hatalı aktarılan ürünlerden bir tablo oluşturabilir ve bu verileri analiz edebilirsiniz.

Dosyaya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Dosyayla ilgili sorularınız ya da alternatif yöntemler için burayı kullanabilirsiniz.