Yinelenen Kayıt Sayısını Bulma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Kısa Açıklama

Yinelenen Kayıt Sayısını Bulma isimli başlıkta, ilgili işlemlere dair detaylar yer almaktadır.
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli Dostlar,

Harcamalarımı A1:N1800 aralığında izlemekteyim. Bazen farklı tarihlerde bir harcama işlemini birden fazla girdiğim oluyor. Makroyu çalıştırdığımda, T sütununda birden fazla giriş yaptığım işlemleri ÇİFT KAYIT olarak görmekteyim.

Resimde görüleceği gibi, AA1 hücresine baktığımda, kaç “mükerrer (yinelenen)" kayıt yaptığımı öğrenmek istiyorum. Örneğin; T kolonunda 8 kayıt varsa, AA1 hücresinde “ 4 çift kaydınız var” mesajı çıkmasını istiyorum. Gözlerimdeki sorun nedeniyle, 1 saate yakın uğraşmama karşın, yaptığım hatayı fark edemiyorum.

Mükerrer Kayıt Sorununu Sor -2021-08-21_10h05_15.webp

Siz değerli dostlarımın farklı düşüncelerine göre, çözüm önerilerinizi ve yardımınızı rica ediyorum.

Saygılar,

Selim

Geçmiş olsun Sn. @assenucler .
Örnek belge yükleseydiniz formüller ve makro kodları gözden geçirilir, hata kolaylıkla bulunabilirdi.

Mükerrer veri kaydının 2 adet olabileceğini varsaymışsınız gibi görünüyor. Ya bir kayıt 3 kez yapılmışsa !

Üstadım,

Gününüz aydınlık, neşeniz ve sağlığınız yerinde ve kazancınız bol olsun.
Haklısınız.
Kişisel bilgilerimi yeniden düzenleyip örnek dosya yollarım.

Selam ve sevgiler.

Ömer BARAN Üstadım,

Daha önce aşağıdaki linkte sorduğum benzer soruya verilen yanıtta; mükerrer kayıtlar farklı renklendirildiğinden, sorumun anlamı kalmadı.
Konuyu kapatıyorum.
İlginiz için teşekkür ederim.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri